Vášeň Nicolae Stancia pro rudý dres zase v zimě 2019 spálila touha po velkých penězích, za nimiž ho vyslala do arabského světa jeho prostořeká manažerka Anamaria Prodanová.

Nyní aby si na Letné drbali hlavu: z obou ofenzivních záložníků jsou hvězdy FORTUNA:LIGY. Stanciu válí ve Slavii, což musí být pro sparťanské fanoušky zvlášť bolestivé. Čermák zažívá skvělé časy v Plzni, v dalším klubu, kterému na Letné nemohou přijít na jméno.

Dnes by měli být zásadními muži zápasu, který může rozhodnout o mistrovském titulu. Stanciu plánuje postrčit Slavii k výhře nad Viktorií (a k oslavě), Čermák ho bude chtít zbrzdit.

Kdo by měl mít navrch? „Stanciu je o dva roky starší. Je mnohem vyhranější a má větší zkušenosti,“ upozorňuje bývalý reprezentant Vladimír Šmicer. close Infografika info Zdroj: Deník zoom_in

„Naproti tomu Čermák zažívá teprve první velkou sezonu, i když se o něm vědělo, že z něj bude dobrý fotbalista,“ srovnává.

„Nico je teď hráčem, jakého jsme chtěli ve Slavii vidět,“ připomene, že má červenobílé srdce. Jeho slova potvrzují i čísla. Stanciu je nejlepším nahrávačem ligy, připravil už devět branek. Ještě pozoruhodnější statistiku však má v takzvaných klíčových přihrávkách, tedy pasech do šancí. Jich vyslal už padesát osm, více než dva na zápas.

„Kdyby kluci proměňovali šance, které jim Nico připravuje, jsme na tom v položce gólů líp,“ upozorní trenér Jindřich Trpišovský. „Je u klíčových situací,“ přikývne rovněž Šmicer.

Ale pozor, Čermák je ještě produktivnější. K šesti zásahům (Stanciu má čtyři) připsal osm asistencí. A to odehrál o jedenáct utkání méně než slávista.

Především po koronavirové pauze se rozjel: za šest utkání čtyřikrát skóroval a dvakrát asistoval.

„Má výbornou kopací techniku, přehled ve hře, umí se gólově prosadit. Je to trošičku takový tulák, který neoperuje na jednom místě. Ale nakonec bývá tam, kde je ho potřeba,“ chválí Šmicer. „Opakovaně ukazuje, že je výjimečný hráč,“ souhlasí kouč Viktorie Adrián Guľa.

To ostatně platí v obou případech…

Slavia vs. Plzeň
Obhajoba už dnes?
První velký a vlastně ten nejdůležitější otazník fotbalové ligy může být smazán už dnes večer. Slavia, pokud doma porazí Plzeň, obhájí titul. Tři kola před koncem by totiž před Viktorií držela náskok devíti bodů, což by ji při lepší bilanci ve vzájemných duelech postrčilo k oslavám. „Nic jiného nás nezajímá,“ pronesl trenér Pražanů Jindřich Trpišovský.