„Je to hráč, o kterém se bavíme delší dobu, měli jsme o něj zájem už v letním přestupním období. Opravdu hodně nás zaujal, bohužel v létě to nevyšlo z mnoha důvodů. Náš zájem trval dál, pokračovali jsme v jeho sledování. Po dlouhých a komplikovaných jednáních se teď přestup povedl. Jsme za to opravdu moc rádi, je to hráč, kterého jsme typologicky hledali,“ těší se z potřebné posily na stoperský post kouč Jindřich Trpišovský.

Téměř 190 centimetrů urostlý obránce je silný v osobních soubojích a umí to i dopředu. V Lilleströmu působil od ledna loňského roku. Na nové angažmá se hodně těší.

"Cítím se úžasně, jsem šťastný z toho, jak mě klub uvítal, že jsem zde mohl podepsat smlouvu. Snem každého hráče je vyhrávat trofeje, zanechat po sobě v týmu, do kterého přestupujete, odkaz. Odnést si nezapomenutelné vzpomínky. Moc si přeju, aby se mi to ve Slavii povedlo. Těším se na fanoušky, viděl jsem některé zápasy, třeba derby, a vím, jak skvělou atmosféru dokážou vytvořit. A moc se těším, až se potkám s krajany Peterem Olayinkou a Mosesem Usorem," říká.

Dvaadvacetiletý senegalský útočník Babacar Sy ve slávistických barvách.
Další posila sešívaných. Do Slavie z Táborska míří senegalský útočník Babacar Sy