Složitý proces se po řadě dní povedlo dotáhnout do konce. „Jsme opravdu velice spokojeni, že se nám podařilo transfer Davida realizovat. Byla to jedna z našich zimních priorit. Samozřejmě, že jednání byla velmi komplikovaná s ohledem na platný Davidův kontrakt ve Spartě, ale nakonec došlo mezi kluby ke shodě a David se k mužstvu připojí už při odjezdu na soustředění,“ uvedl pro klubový web Baníku sportovní ředitel Alois Grussmann.

"Chtěl bych Spartě i jejím fanouškům poděkovat za dva roky, které jsem v klubu strávil. Jsem rád, že mi dali po operaci srdce šanci vrátit se do velkého fotbalu. Nikdy nezapomenu na svůj první zápas v přípravě v Benešově, kde mě fanoušci vytleskali. Budu na Spartu vzpomínat jen v dobrém,“ vzkázal fanouškům Letenských.

Rodák z Ludgeřovic uzavřel na Bazalech dlouhodobý kontrakt na čtyři a půl roku. „Pro mě byl Baník celou dobu jediná priorita. Jsem opravdu nadšený, že se to povedlo a já můžu pokračovat v rozdělané práci, kterou tady s mužstvem máme,“ řekl David Lischka, který doplní dosavadní posily – zadáka Martina Chlumeckého, a hosty z Plzně, respektive běloruského Brestu Šimona Faltu a Arťoma Koncevoje. „Jeví se tak, jak jsme očekávali. Z prvního týdne se toho ale moc poznat nedá,“ přiznal trenér Ondřej Smetana na adresu tří noviců v kabině Baníku.