„Laďovo velké pozitivum bylo, že když přišel do kabiny, hned se chtěl s každým bavit a komunikovat. Byl sebevědomý a bylo vidět, že bude lídr. I když se mi dodnes úplně nelíbí ta jeho agresivita v obličeji, kterou při některých soubojích a situacích má,“ přiznává Svatopluk Habanec.

Právě sebevědomí ale Krejčímu v kariéře podle něj výrazně pomohlo. „My jako Češi jsme málo sebevědomí, přitom hraje velkou roli. A teď je Laďa ve fázi, kdy to přetavil i v tu kvalitu. Při standardkách je to opravdu výborný hráč a v české lize skutečně rozdílový. Ať už nastoupil na jakémkoliv postu, všude uspěl,“ ocenil Habanec i Krejčího herní kvality.

Právě Zbrojovka je vedle Sparty pro Krejčího osudovou štací, vždyť v Brně se vyvíjel po přesunu z mateřských Rosic od devíti let až do dvaceti, v roce 2019 pak přestupoval do Sparty. Dospělý fotbal Krejčí okusil už jako sedmnáctiletý a pod Habancem nastoupil do třinácti prvoligových zápasů.

Krejčího rozhovor po prvním zápase za A tým, v němž Zbrojovka remizovala se Spartou 3:3:

| Video: Youtube

„Nemusel jsem jeho sebevědomí tehdy nijak usměrňovat, starší kluci by ho rychle umravnili a on byl sám takový, že by si nic nenechal líbit. I díky tomu a jeho výkonům ho i právě ti zkušenější hráči respektovali. Už jako mladík vynikal týmovostí, dokázal navigovat hráče nebo byl schopný se s nimi domluvit, co je potřeba. Komunikace je u těch lídrů patrná už od brzkého věku a to byl i jeho případ. Mrzelo mě pak, že pod koučem Pivarníkem nedostával tolik příležitostí, možná se pak v Brně trochu zbrzdil,“ přemítal Habanec.

Další krok vpřed

Ve španělské Gironě může podle něj Krejčí udělat další krok vpřed. „Je to samozřejmě posun, Girona udělala ve španělské lize abnormální výsledek, když skončila třetí. Laďa tam určitě bude vidět a nastala pro něj vhodná chvíle se posunout. Trenérovi se evidentně hodí do systému,“ zhodnotil Habanec Krejčího přesun do Španělska.

Zkušený kouč, který se v létě po třech letech v Kuřimi přesouvá do Ústí nad Labem, kde bude trénovat třetí ligu, měl pod rukama i další hvězdné hráče v začátcích jejich kariér.

„Tím prvním byl Edin Džeko. Ne že by to byla moje zásluha, ale Edin byl opravdu extra střelec. Takový hráč se u nás vidí málokdy. Je to i vynikající člověk a pořád si zdvořilostně napíšeme (Džeko nastupuje za turecký klub Fenerbahce Istanbul, pozn. red.). Druhým byl Martin Fenin, který bohužel prožil až příliš raketový vzrůst a tu slávu neunesl. Trochu ulítl, kam neměl, ale mám ho rád a věřím, že fotbalu ještě něco přinese, ať už jako agent nebo trenér,“ uzavřel.