„Mými aktuálními pocity jsou obrovské zklamání a frustrace. Do jarní části jsme vstupovali ve velmi přijatelné pozici a s jasnými cíli. Vývoj konkurence nám hrál do karet. Naopak my jsme, s výjimkou transferu Sora, realizovali přestupy přesně podle plánu. Vývoj jara byl o to větším zklamáním. Porazili jsme se sami,“ začal svoje hodnocení na klubovém webu Křetínský.

Podle jeho slov stojí za neúspěšnou sezonou mimo jiné zdravotní trable a výpadky formy zkušených hráčů. „V týmu jsme měli zkušené hráče se zahraniční i reprezentační zkušeností, kolem kterých měli hrát naši mladí hráči, kteří prokázali kvalitu. Výsledkem bylo, že ve finále poháru hrálo mužstvo s průměrným věkem 22,7 roku,“ posteskl si předseda představenstva.

„To, co říkám, nemá být v žádném případě bráno jako kritika našich mladých hráčů. Naopak. Pokud existuje něco pozitivního na této zkažené sezoně, tak je to fakt, že se dokázali svými výkony tímto způsobem do sestavy A-mužstva prosadit a převzít roli tahounů Sparty. Budeme z toho těžit v příštím ročníku,“ dodal.

Prohlídka přenosového vozu O2 -  Fotbalové derby - Slavia - Sparta.
Unikátní a drahá zkouška poprvé na Slavii. Lanovka šla po Hložkovi

Situaci v týmu ale podle Křetínského nepomohla ani nevraživá atmosféra ze strany fanoušků v závěru ročníku. „Po odchodu Pavla Vrby bylo jasné, že potřebujeme šetřit síly a připravujeme se na derby a finále MOL Cupu. Měli jsme na hřišti několik debutantů pod dvacet let, přesto část fanoušků na Letné pískala a skandovala „Bojujte za Spartu“. Absolutně chápu jejich zklamání a zlost, ale konec sezony se v tomto ohledu nepovedl ani jim. Místo jednoty jsme se rozložili,“ mrzelo Křetínského.

Jak připomněl, mužstvo prošlo v závěru ročníku výměnou trenéra, když byl odvolán Pavel Vrba. Na jeho místo naskočil dočasně Michal Horňák, ale ani on nepomohl týmu k úspěchu v poháru. V posledních dnech se pak hlasitě mluvilo i o možném konci sportovního ředitele Tomáše Rosického.

„Tomáš rezignaci nabídl, představenstvo ji odmítlo. Já osobně jsem byl striktně proti tomu, aby odešel. Tomáš není příčinou problému, ale naopak bude jeho řešením. Absolutně nesouhlasím s protesty fanoušků proti němu. Pokud chtějí někomu nadávat, ať nadávají mně, že jsem Tomáše do této role prosadil,“ zastal se předseda představenstva Rosického.

Sezonu nejvyšší fotbalové soutěže završilo velké pražské derby. Slavia ve svém Edenu podlehla Spartě 1:2.
Takhle bych se chtěl v derby trefit, smekl trenér Horňák před Hložkem

Podle Křetínského měl trenér odpovědnost za předvedenou hru, výsledky a zlepšování jednotlivých hráčů, zatímco sportovní ředitel se staral o skladbu týmu.

„Rozhodně neříkám, že tato dělba byla optimální, ale reálně tak klub fungoval a vyplývalo to z toho, že naši trenéři byli mnohem zkušenější než sportovní ředitel. Nastal ale čas na změnu. Odpovědnost za výsledky, hru i zlepšování hráčů bude společná. Budou tomu odpovídat i kompetence,“ prozradil Křetínský, který se vyjádřil i k pozici generálního ředitele Františka Čupra.

„Klub efektivně řídí František, s výjimkou sportovního procesu, a řídí ho dobře. Kdyby měla většina hráčů jeho přístup a mentalitu, máme titul pět kol před koncem ligy,“ pochválil předseda představenstva Čupra a promluvil i o finanční stránce klubu.

Jindřich Trpišovský byl z výkonu svých svěřenců proti Spartě, ale i v celé nadstavbové části, hodně rozmrzelý.
Projev týmu proti Spartě strašně těžko koušu, přiznal Trpišovský

„Klub je ekonomicky naprosto stabilní. O to horší je, že jsme tyto podmínky nedokázali využít pro dosažení sportovního úspěchu. Podobná sezona se nesmí opakovat. Sparta tu není od toho, aby byla v lize třetí a hrála kvalifikaci Konferenční ligy,“ vyhlásil Křetínský rázně.

„Slušným a věrným fanouškům, kterých je naprostá většina, bych se chtěl za tuto sezonu osobně omluvit. Vím, jak vám bylo a jak těžké je v posledních letech být sparťanem a počítat tituly Plzně a Slavie. Slibuji, že opakování vývoje tohoto jara nedopustíme. Nikdo nemůže slíbit, že se klubu bude jen dařit, ale tato sezona se prostě opakovat nebude,“ vzkázal na závěr fanouškům.

Tomáš Holeš s rodiči po zisku mistrovského titulu.
Svoje si řekneme, rady už jsme ale přenechali odborníkům, směje se Holešův otec