Kvůli zranění Dočkal nehraje už od půlky března a doba rekonvalescence se ještě prodlouží. Sparťanský špílmachr totiž musel s poraněnou Achillovou šlachou na operaci a podle prvních prognóz může chybět další čtyři měsíce.

To znamená, že by nestihl ani start příštího ročníku FORTUNA:LIGY. „Bořkovo zranění mělo degenerativní tendenci, proto jsme se rozhodli pro tuto formu řešení,“ uvedl pro klubový web lékař Miroslav Sinkule.

Sparta si od Dočkalova příchodu slibovala zlepšení v ofenzivní fázi, kde měla jediného tvůrce v nevyzpytatelném Guéloru Kangovi. „Potřebovali jsme zkušeného hráče a lídra. Ale taky si nemyslíme, že on sám může vyřešit všechny potíže, se kterými se potýkáme,“ říkal tehdy sportovní ředitel Tomáš Rosický.

Kapitánská páska

Na Letné si okamžitě navlékl kapitánskou pásku, jenže mužstvo nakonec vedl do utkání jen ve třech ligových kolech. Jeho ofenzivní přínos byl znatelný, slušně fungovala i spolupráce s Kangou. „Vidím v týmu potenciál a jsem z tohoto pohledu velmi pozitivní. Když půjdeme směrem, kterým si představujeme, bude příští rok velice těžké nás zastavovat,“ hodnotil po úvodních duelech.

Sparta uspěla se svým navrátivším se lídrem ve všech střetnutích, přičemž Dočkal si připsal dvě gólové asistence. Tím ale jeho jarní účinkování na českých ligových trávnících skončilo. Od půlky března se v sestavě neobjevil a kvůli zranění nakonec vynechá i start následující sezony. Vzhledem k tomu, že na Letné musí opět řešit problémy s Kangou, možná bude potřeba poohlédnout se po dalším šikovném tvůrci hry.

Komplikace pro reprezentaci

Třicetiletý středopolař nebude chybět jen Spartě, ale také české reprezentaci. Národní mužstvo čeká v červnu kvalifikační dvojzápas s Bulharskem a Černou Horou. Ty Dočkal rozhodně nestihne. Co se týče zářijového pokračování bitev o mistrovství Evropy, může trenér Jaroslav Šilhavý pouze doufat, že předpokládaná čtyřměsíční pauza českého kapitána se o něco zkrátí.

Návrat domů si zkušený záložník jistě představoval trochu veseleji. Na další pokračování v dresu Sparty i národního týmu si však bude muset počkat.

Roční pauza? Panákovy trable pokračují
Kromě Bořka Dočkala se zdravotní komplikace lepí také na obránce Filipa Panáka. Ten dorazil do pražského klubu v zimě z Karviné, ale v novém dresu nestihl odehrát ani minutku. Už při svém příchodu totiž laboroval se zraněným kolenem. A nyní musel podstoupit další operaci a jeho herní pauza se tak opět protáhne.

„Provedli jsme zákrok s ohledem na hojení chrupavky,“ vysvětluje klubový lékař Sparty Miroslav Sinkule.

Třiadvacetiletý obránce či záložník nastoupil naposledy v říjnu loňského roku ještě v dresu Karviné. Po operaci se předpokládaná doba léčení odhaduje na čtyři až šest měsíců. Mimo hru tak může být dohromady více než rok.

Se zraněním Dočkala je to tak pro Spartu další nepříjemná zpráva. „Kluky budeme při jejich návratu na hřiště maximálně podporovat, dostanou od nás adekvátní servis,“slibuje sportovní ředitel letenského klubu Tomáš Rosický.