Chybělo pár minut do konce duelu, když Benjamin Tetteh po akci Bořka Dočkala dopravil míč do brány Bohemians. Nad hlavou asistenta rozhodčího Radka Kotíka se však objevil praporek a branka neplatila. To se ale změnilo o chvíli později, když se hlavní sudí Zbyněk Proske poradil s videorozhodčím a gól uznal.

„Myslím, že rozhodčí nepískal. Možná byla signalizace pomezního, to nebylo z lavičky vidět. Ale podle mě pískal, až když byl míč v brance,“ okomentoval gól tak, jak jej vnímal, trenér Sparty Václav Kotal. 

To jeho protějšek Luděk Klusáček byl v pozápasovém rozhovoru trochu ostřejší. "Já bych radši hodnotil fotbal. Nad tímhle by se měl zamyslet někdo na Strahově, jestli teda vůbec to sledují," vzkázal s tím, že viděl praporek nahoře.

A na Strahově vše sledovali. Stanovisko už totiž vydala i komise rozhodčích, podle níž bylo vše v pořádku. 

Stanovisko KR k vítěznému gólu Sparty:

V 83. minutě dosáhla Sparta Praha branky po situaci, kdy AR1 Radek Kotík zvednutým praporkem signalizoval ofsajd hostujícího hráče č. 10. Rozhodčí Zbyněk Proske správně nechal dohrát útočnou akci hostujícího družstva, které dosáhlo branky, a zapískal až poté, kdy míč skončil v brance domácího družstva. Následně situaci kontroloval VAR Pavel Rejžek a doporučil rozhodčímu uznat branku, jelikož opakované záběry prokázaly, že se o ofsajd nejednalo a že hra byla přerušena až po dosažení branky. Branka tedy byla regulérní. Asistent rozhodčího zvednutím praporku hru nepřerušuje, hra je přerušena až písknutím rozhodčího.

Sparta se díky výhře posunula na průběžné čtvrté místo, Bohemians zůstala desátá příčka.