"Bylo to zcela jednoznačné, zasloužené a důležité vítězství. Orámovaly ho branky na začátku a těsně před koncem utkání," komentoval trenér vítězů Luděk Klusáček.

A měl pravdu. Na domácího brankáře Le Gianga nešla během zápasu jediná střela, naopak na druhé straně bylo neustále horko a jen díky smůle či nemohoucnosti v koncovce neskončilo skóre rozdílem třídy.

"Bohužel jenom naše neefektivita nám zabránila rozhodnout zápas dřív a eventuálně skóre navýšit a zvednout si sebevědomí. Jinak kluci hráli velmi spolehlivě zezadu," chválil Klusáček své svěřence.

Na straně Karviné pochopitelně nebyly žádné důvody ke spokojenosti. Hosté působili ve Vršovicích jen v roli sparingpartnera.

"Zápas se mi nehodnotí lehce, protože byl pro nás zklamáním. Připravovali jsme se poctivě, ale celý herní plán nám padl ve druhé minutě po nedůrazném odkopu a nepokrytí hráče. Výkon celého týmu je pro mě zklamáním. Musíme s tím jednoduše něco udělat a co nejrychleji se oklepat," přiznal trenér Karviné Juraj Jarábek.

Klokani tak aktuálně okupují dvanáctou příčku tabulky. Na kontě mají 28 bodů a jsou důkazem pořekadla "Můj dům, můj hrad". V Ďolíčku jich totiž vybojovali 22 a v domácí bilanci patří k nejlepším. Lepší je pouze kvarteto Slavia, Liberec, Plzeň a Sparta. Naopak ale šest bodů ze hřiště soupeřů není dobrou vizitkou a horší je v tomto ohledu jen trio Mladá Boleslav, Opava a Příbram.

Bohemians Praha 1905 - MFK Karviná 2:0 (1:0)

Branky: 3. Schumacher, 88. Bartek. Rozhodčí: Proske - Kotík, Vaňkát - Adam (video). ŽK: Květ - Tavares, Santos, Herc.

Bohemians: Le Giang - Köstl, Bederka, Vondra - Dostál, Květ (89. Jindřišek), Hronek, Ljovin, Schumacher (83. Keita) - Necid (83. Vaníček), Puškáč (68. Bartek). Trenér: Klusáček.

Karviná: Bolek - Jursa, Santos, Šindelář, Mazáň (60. Čmelík) - Mangabeira (60. Sinjavskij), Smrž - Tavares (60. Haša), Herc, Bartošák - Papadopulos. Trenér: Jarábek.