Od úvodního hvizdu se fanoušci rozhodně nenudili. Zápasu nechyběly zajímavé akce ani ostré střety. Po jednom z nich fauloval Šulc ještě v minulé sezoně plzeňského Kovaříka a rozhodčí Machálek po poradě s kolegou u videa nařídil penaltu, s níž si Puškáč poradil.

Vstřelený gól klokanům nalil čerstvou krev do žil, ale pro další vývoj utkání bylo rozhodující, že nedokázali z tlaku dát druhý gól.

"Je škoda, že jsme ho nedokázali přidat, mohli jsme to už dohrát," smutnil trenér Bohemians Luděk Klusáček.

"Do druhého poločasu hrála Plzeň na dva útočníky a nákopy se k nám dostala, měla převahu ve středu pole," pokračoval.

Po přestávce si oba týmy role vyměnily, Plzeň zapnula na vyšší rychlostní stupeň a najednou bylo před domácí brankou pořádně horko. Jednu ze situací Vondra vyřešil faulem na Chorého a rozhodčí tentokrát nařídil penaltu pro hosty. Míč si vzal Beauguel a také se nemýlil.P

o této situaci byli na koni hosté a zaslouženě se dostali do vedení po trefě Káčera. Poté se ale domácí probrali a do konce utkání Západočechům hodně zatápeli. Bohužel pro ně ale bez gólového efektu.

"Dvakrát byl míč na brankové čáře, škoda," kroutil hlavou Klusáček.

Na straně vítězů vládla pochopitelně spokojenost. "Bohemka hrála v prvním poločase velmi dobře, s obrovským nasazením, v bezvadné atmosféře, bylo to těžké utkání. Do druhé půle jsme přeskupili řady, byli aktivnější. Vítězství si moc ceníme, není jednoduché tady vyhrát," pochvaloval si plzeňský trenér Michal Bílek.

Bohemians Praha 1905 - Viktoria Plzeň 1:2 (1:0)

Branky: 22. Puškáč z pen. - 52. Beauguel z pen., 71. Káčer. Rozhodčí: Machálek - Nádvorník, Šimáček - Franěk (video). ŽK: Hronek, Květ, Ljovin, Miller (trenér brankářů), Bartek - Mosquera, Šulc, Kayamba. Diváci: 3584.

Bohemians: Bačkovský - Dostál, Köstl, Bederka, Vondra (80. Keita) - Květ (88. Koubek), Hronek, Ljovin (79. Bartek), Kovařík - Puškáč (66. Vacek), Necid. Trenér: Klusáček.

Plzeň: Hruška - Řezník, Hejda, Brabec, Hybš - Ndiaye - Kayamba (85. Pernica), Káčer (81. Janošek), Šulc (90.+2 Hlavatý), Mosquera (46. Beauguel) - Chorý (81. Falta). Trenér: Bílek.