A aby těch pozitivních zpráv nebylo málo, radost všem dělá i návrat dlouhodobých marodů do tréninku.

"Když se bavíme o hráčích, kteří jsou po rekonvalescenci, jako je Hovorka, Kúdela a Provod, tak cítíme velkou radost. Kluci z druhé strany sdílí to samé, protože jsou tady s týmem. Zvládají už i velké tréninkové dávky. Zapojili se i s týmem a vypadají fakt dobře. Věříme, že se brzy připojí úplně na sto procent," těší Houšteckého.

Slávisté odcestovali na třítýdenní soustředění do portugalského Algarve.
Za teplem! Šampioni a podzimní lídři odletěli na portugalské soustředění

Do týmu perfektně zapadla také nejnovější posila, stoper Maksym Talovjerov, který přišel z Českých Budějovic. "Maksym je hráč, kterého jsme dlouhodobě sledovali. Jeho fotbalové a fyzické dispozice jsou přesně do našeho fotbalu. Myslíme si, když dneska vidíme, jak všechno zvládá a jak k tomu přistupuje, že jsme po fotbalové i fyzické stránce udělali dobře. Jsme rádi, že tu je s námi," pokračuje.

Stejně jako pokračuje nadšení. Tentokrát na přístup mladíků z Vlašimi. "Furt jsme čekali, kdo z nich odpadne, ale oni to zvládají úplně fantasticky. Zapadli sem úplně jak zadek na hrnec. Je to příjemné překvapení," usmívá se.

Trojice nových slávistických posil. Zleva: Marek Icha, Maksym Talovjerov a Filip Blecha.
Talovjerov, Icha, Blecha. Slavia se posílila o trio talentů

Na portugalském soustředění zkrátka všechno klape. "Je nádherné počasí v nádherném prostředí. Hotel fantastický, jídlo fantastické. Máme tady úplně všechno, co je potřeba, jsou tu skvělé fotbalové podmínky. Jako trenéři jsme nadmíru spokojení se vším," dodává Zdeněk Houštecký.

Brzy přijdou na řadu přípravné zápasy a pak to hlavní - přenést pohodu i do začátku jarní části FORTUNA:LIGY.