„Tituly, poháry, Evropa i Liga mistrů. Posledních pět a půl roku patří sportovně k jednomu z nejúspěšnějších období červenobílé historie. Společně jsme dostali Slavii z nuly na 32. místo klubového žebříčku UEFA. Jejich schopnost dostat z hráčů to nejlepší, zlepšovat je ve všech směrech, a poté jim otevírat cestu do top evropských soutěží je v Čechách naprosto unikátní. Současný trenérský tým je jedním z pilířů nejen sportovní, ale také finanční výkonnosti SKS. Mají naši plnou důvěru a získali po právu mimořádnou podporu a oblibu u našich fanoušků. Ti jsou naším velkým hnacím motorem za každé situace. Nevidíme tedy lepší příležitost, než novou smlouvu s Jindrou, Houšťou, Jardou a Štěpánem podepsat právě v pátek. Pod Tribunou Sever. Doufám, že lidé dorazí v hojném počtu. Spolu jsme silnější,“ uvedl předseda představenstva Slavie Jaroslav Tvrdík.

Současný trenérský štáb ve složení Jindřich Trpišovský, Zdeněk Houštecký, Jaroslav Köstl a Štěpán Kolář má tedy důvěru vedení, přestože na jaře se sezona nevyvíjí podle představ Slavie ani jejích fanoušků. Vršovický celek podává na hřištích soupeřů špatné výkony a v tabulce aktuálně klesl na druhé místo a je dva body za Spartou.

Právě s ní se sešívaní utkají v sobotu od 19 hodin. Protože se utkání hraje na půdě soupeře, nachystalo si vedení vršovického klubu pro fanoušky o den dříve alespoň otevřený trénink. Veškerý výtěžek ze vstupného Slavia věnuje na konto svého nadačního fondu.

Fanoušci, kteří na veřejný trénink dorazí, budou navíc svědky důležitého momentu pro další směřování klubu. Přímo před Tribunou Sever, kde sídlí kotel pražského celku, podepíše současný trenérský štáb novou smlouvu na další tři roky. Aktuální kontrakt měl vypršet po této sezoně, ale vázala se k němu opce do roku 2025. Obě strany se však domluvily na prodloužení už nyní.

Oznámení nového svazku mezi Trpišovským, jeho týmem a Slavií však na sociálních sítích vzbudilo rozporuplné reakce. Někteří fanoušci totiž nejsou spokojení s tím, jak si sešívaní na jaře vedou.

„Budu upřímnej, není čas na nějakou změnu v realizáku, někdo, kdo bude dělat zrcadlo? Tím nechci shazovat, co tady udělali, ale osvěžit to by taky nebylo od věci,“ napsal na Twitteru uživatel Jiří Roub.

„Že má Jindra a realizák takovou důvěru od vedení je sice moc pěkné, ale nemyslím si, že je zrovna teď vhodná doba i důvod k prodloužení,“ přidal Dominik N.

„Tohle je velký chyba, kterou si budeme ještě dlouho vyčítat. Tahle parta má dostat doživotní kontrakt. Nicméně i tak děkuji za jasný vzkaz,“ postavil se naopak za realizační tým uživatel s přezdívkou 1983.

Získat nespokojené fanoušky na svoji stranu bude moci Trpišovský a celá Slavie už o víkendu. Derby na půdě soupeře má obrovskou prestiž a může být zcela zásadní v boji o letošní mistrovský titul. Dovede Trpišovský pod novou smlouvou Slavii k důležitému vítězství a odčiní nezdary z posledních tří venkovních duelů?