Slavia přitom jela do polského azylu Luhansku v pohodlné situaci. V domácím zápase měla zcela jasně navrch, což ale přeměnila jen ve dvě vstřelené branky v závěru zápasu. I tak ale byla jasným favoritem na postup. Jenže první poločas odvety sešívaným hrubě nevyšel.

První klíčová situace přišla ve 33. minutě, když se zdálky napřáhl ke střele Danil Alefirenko. Kolář zareagoval pozdě a i když se pověsil do vzduchu, míč letící do rohu branky už mimo tři tyče nevytěsnil. Ještě větší hrubku pak slávistický gólman vytáhl o osm minut později. Denys Anťuch si seběhl k brance zleva a Kolář pustil jeho ránu z ostrého úhlu za svá záda.

„Já si myslím, že ten kluk regulérně nevidí. Nikdo není víc než klub. Tohle jde za vámi,“ vyčítal na Twitteru uživatel František Koudelka slávistickému bossovi Jaroslavu Tvrdíkovi.

„Ale teď už se může napsat, že prodloužení Koláře byla fatální chyba a jeho kondice, pohybová kultura, pohyblivost a zejména schopnost cokoliv chytit je na úrovni hrocha po mrtvici?“ tázal se další z fanoušků Slavie na sociálních sítích.

„Ten Kolář nechytí ani rýmu. V horším týmu by byl podprůměrný brankář české ligy,“ přisadil si na Twitteru i uživatel Lukáš Marosz.

Nejistého výkonu své brankářské jedničky si byl pochopitelně vědom i slávistický trenér Trpišovský. „Nenazýval bych to tak, že se ve druhé půli vykoupil, protože takovéto góly prostě nemůžeme dostat. Zaplaťpánbůh, že ty dva góly chytil, za stavu 2:0 a pak 2:1. Jsem za něj rád, neprožíval lehké chvíle, také jsem jako mladý chytal a vím, jak těžké to po takové chybě gólman má,“ vyprávěl po zápase.

„Jako hráč v poli s tím můžete něco udělat, vyhrát souboj, někam naběhnout, něco pro tým udělat. Brankář tohle má strašně složité, ví, že udělal chybu, a jen čeká na to, jestli přijde nějaká další situace. Umím si představit, jak se trápil a jak to pro něj muselo být těžké. Nebudeme ale nic zastírat, takové góly prostě nemůžeme dostat, zaplaťpánbůh, že nás pak dvakrát podržel,“ dodal.

Zajímavé bude každopádně sledovat, koho pošle lodivod sešívaných mezi tři tyče do nedělního duelu FORTUNA:LIGY proti Karviné. Sami fanoušci hlasitě volají po šanci pro Aleše Mandouse, který si naposledy zachytal v přípravě proti Drážďanům.

„Realizák to fakt nevidí? Už před dvěma týdny měl jít (Kolář) na lávku! Pokud Mandousovi realizák nevěří, tak proč tam vůbec Mandy je?“ rozčiloval se na Twitteru uživatel Jaroslav Kolář.

Uposlechne trenérský štáb Slavie přání fanoušků a dá šanci jednatřicetiletému gólmanovi, který se v lize naposledy představil na konci května, nebo si udrží neotřesitelnou pozici jedničky jeho o tři roky mladší kolega?