"Je to hráč, kterého jsme sledovali po celou dobu jeho působení v Česku. Třetí nebo čtvrtý zápas v lize hrál na Slavii proti nám a tam s ním proběhl první kontakt. S Peterem Olayinkou jsme ho tam společně odchytili. Víme, že to je typ křídelního hráče, který je nejrychlejší z rychlých. Je mimořádně rychlostně i běžecky vybavený, klasické křídlo. Navíc se umí orientovat ve zhuštěném prostoru, má body a dokáže se dostat z těžkých situací," říká pro klubový web trenér Jindřich Trpišovský.

Zdroj: SK Slavia Praha

"Je v Evropě rok, bude s ním ještě samozřejmě práce, ale má velice zajímavý potenciál. Jsme rádi, že se to podařilo udělat, protože jsme o něj dlouho usilovali," pokračuje.

Podle informací Deníku Sport dostane Baník za Sora 30 milionů korun a případná procenta z dalšího transferu. "Jednání to byla opravdu nesmírně složitá a tvrdá, ale stejně tak se dá říct, že i korektní. Měli jsme jasně vymezené pole našich zájmů, ze kterých jsme nebyli ochotni ustupovat, a ty se nakonec povedlo vyjednat a prosadit,“ přibližuje sportovní ředitel Baníku Alois Grussmann.

Slavia? Vysněný tým

Jednadvacetiletý rychlík se Slavii upsal do roku 2026. A z přesunu je nadšený. "Slavia je můj vysněný tým, vždycky se mi líbilo, jakým stylem hraje. Je to klub s velkými úspěchy a historií. Je tu spousta skvělých hráčů, splnil se mi sen," neskrývá euforii.

Fotbalisté Slavie si vystačí sami. Když odpadli soupeři do přípravných zápasů, naplánovali si tři vzájemné souboje.
Slávisté si opět zahráli proti sobě. Zářil Plavšič, netradičně v roli obránce

A zároveň přiznává, že motivací k přestupu byl i jeden konkrétní slávista. "Samozřejmě jedním z důvodů, proč jsem si Slavii vybral a proč jsem tak rád, že jsem tady, je Peter Olayinka. Mít příležitost hrát po boku takového kamaráda a mentora mi dělá radost. Těším se, až společně jednou nastoupíme," usmívá se.

Během podzimní sezony v ostravském Baníku odehrál 16 zápasů, ale většinou byl střídajícím žolíkem. V základní sestavě se objevil pouze pětkrát, ale i tak má skvělou bilanci - tři góly a pět asistencí.