Jeden speciální náboj tento zápase přece jenom měl. Jan Kuchta ztrácel v tabulce kanonýrů jediný gól na plzeňského Pavla Šulce, který ale kvůli červené kartě nemohl hrát. Sparťanský střelec ovšem tentokrát vyšel naprázdno, nedal ani penaltu a oběma zmiňovaným tak korunu krále kanonýrů vyfouknul slávista Václav Jurečka, který se dvěma góly podílel na výhře svého týmu 4:0 nad Mladou Boleslaví.

První poločas nabídl řadu šancí, skóre se však změnilo až na jeho konci. V sedmé minutě Kuchta po Haraslínově přihrávce z hranice malého vápna gólmana Jedličku neprostřelil stejně jako o chvíli později Sadílek. Na opačné straně brankář Vindahl vyrazil tvrdou ránu Matěje Vydry z voleje.

V 17. minutě Červ fauloval ve vápně Preciada a rozhodčí Všetečka nařídil pokutový kop. Kapitán Sparty a tradiční exekutor penalt Krejčí ji tentokrát přenechal Kuchtovi. Autor čtyř gólů z minulého kola však napálil břevno a podle webu CS Fotbal neproměnil ani pátý pokutový kop v ligové kariéře.

Po necelé půlhodině hry po další kombinaci Haraslína s Kuchtou vypálil slovenský křídelník na zadní tyč, ale Jedlička znovu zasáhl. Haraslín tak gólem neoslavil dnešní 28. narozeniny. Poté běžel sám na branku plzeňský Metsoko, ale Krejčí ho včas v šestnáctce zastavil, i když se situace zdála hraniční.

Domácí se prosadili v úvodní minutě nastavení první půle. Po Rynešově rohu se míč odrazil ke Krejčímu, který přiťukl Zelenému a ten se nemýlil. V ročníku nejvyšší soutěže skóroval poprvé. Sparta v ligové sezoně dala 82 branek, nejvíce ze všech celků.

Po změně stran se dlouho nic zajímavého nedělo. V 71. minutě hosté srovnali, když Caduovu přihrávku poslal střídající Chorý nechytatelně k tyči. Ročník nejvyšší soutěže zakončil s 12 góly. Poté vystřídal Kuchta a bylo jasné, že nejlepším kanonýrem ligové sezony se s největší pravděpodobností stejně jako vloni stane slávista Jurečka. Na definitivní potvrzení si ale bude muset počkat ještě do pátečního kvalifikačního utkání o Evropu.

V 79. minutě vystřídal za potlesku tribun vedle dalších dvou spoluhráčů i kapitán Krejčí. Možná se tak symbolicky rozloučil s Letnou, jelikož se spekuluje o jeho odchodu do zahraničí. Po skončení zápasu okamžitě vběhli na hrací plochu fanoušci, kteří si již nemohli dočkat, až sparťané převezmou trofej za obhajobu titulu.

Hlasy trenérů po utkání:

Brian Priske (Sparta): "Prožili jsme úžasný týden. Pomalu mi už dochází energie. Hráči si zaslouží ten největší respekt, vyhráli dva důležité zápasy po sobě. Nejprve zvítězili v sobotním ligovém utkání v Mladé Boleslavi a ve středu v Plzni ve finále domácího poháru. Slavili tak, jak jsem ještě nikoho neviděl a stejně dnes nastoupili. Zaslouží si to."

Miroslav Koubek (Plzeň): "Byl to dobrý zápas. Sparťané se po středečním triumfu v poháru toužili rozloučit vítězstvím, šlapali do nás a hráli na 100 procent. Vůbec na nich nebyly znát průběhy oslav. Museli jsme na to reagovat. Samozřejmě jsme měli trošku obavu o naši motivaci po středečním zklamání. Pracovali jsme s hlavami hráčů a myslím si, že ukázali charakter. Potvrdili cestu, po níž jdeme a půjdeme dál."

Sparta Praha - Viktoria Plzeň 1:1 (1:0)

Branky: 45.+1 Zelený - 71. Chorý. Rozhodčí: Všetečka - Machač, Dobrovolný - Kvítek (video). ŽK: Preciado - Hejda. Diváci: 17.138.

Sparta: Vindahl - Vitík, Krejčí (79. Panák), Zelený - Preciado, Solbakken, Sadílek (79. P. Vydra), Ryneš (79. Pešek) - Birmančevič, Haraslín (61. Karabec) - Kuchta (72. Olatunji). Trenér: Priske.

Plzeň: Jedlička - Hejda, Dweh, Havel - Cadu, Kalvach, Červ, Mosquera (46. Hranáč) - Jirka (62. Kliment), M. Vydra - Metsoko (46. Chorý). Trenér: Koubek.