Bylo 8. září a Slavia právě hrála utkání Evropské konferenční ligy v Turecku. Tomáš Holeš se během duelu zranil, zápas ale dohrál a připravoval se na i na nadcházející střetnutí s Českými Budějovicemi. Do něj už ovšem nenastoupil. Po rozcvičce vypadl ze sestavy a započalo dlouhé léčení.

„Prodělal jsem operaci šlachy, poutka, které ji drží u kotníku. Šlachu jsem měl nestabilní, při zátěži mi létala trošku přes kotník. Bylo potřeba to tam operativně upevnit, aby šlacha zůstávala v tom žlábku, kde má,“ vysvětlil nyní s odstupem reprezentační záložník.

Zmiňovaný operační zákrok podstoupil už na konci listopadu a nyní se chystá na pozvolný návrat do tréninkového tempa. „Cítím se dobře. 2. ledna začínáme přípravu, těším se, vyhlížím to. Mimo už jsem byl hodně dlouho,“ přiznal.

Fotbalový rok 2022 završilo tradiční Silvestrovské derby.
Na to, že se ze mě stal gaučový povaleč, to bylo dobré, smál se Grajciar

„První týden budu věnovat tomu, abych nohu nacvičil, zaposiloval. Aby se noha osvalila, měl jsem ji ve fixaci, takže něco ztratila. 10. ledna odlétáme na portugalské soustředění, od doktora mám posvěceno, že můžu začít běhat a pracovat na návratu,“ popsal Holeš svůj tréninkový plán.

To, kdy by mohl naskočit zpět do zápasového režimu, zůstává ale zatím stále nejasné. „Záleží na tom, jak noha bude reagovat, jak se mi podaří se do toho vrátit zpátky. Věřím, že během února se vrátím k týmu a začnu s klukama trénovat,“ prozradil Holeš.

Fotbalový rok 2022 završilo tradiční Silvestrovské derby.
Pěkné počasí a dramatické zápasy, pochvaloval si Kozel. Góly jeho výkon zvedly

Pražská Slavia se bez něj zatím musela obejít v šestnácti duelech tohoto ročníku. I proto možná po podzimu ztrácí dva body na vedoucí Plzeň. Kromě klubových utkání musel Holeš vynechat také důležité reprezentační zápasy Ligy národů proti Portugalsku a Švýcarsku. V nich národní tým dvakrát padl a s elitní skupinou této soutěže se rozloučil.

Holeš nyní doufá, že v právě začínajícím roce se do fotbalového kolotoče zase naplno vrátí. „Našim fanouškům přeju hodně zdraví, to pro mě osobně byla v posledních měsících hodně aktuální věc. A taky jim moc přeju, aby před sebou měli úspěšný rok, aby pořád rádi chodili na stadion a my jsme jim dělali radost. A doufám, že společně oslavíme na konci sezony zisk titulu,“ vzkázal.

Matěj Peňáz na Oktagonu 38 v O2 areně s přehledem porazil Brazilce dos Santose a řekl si o souboj se Slovákem Vlastem Čepem.
Peňáz si přestal odpírat zábavu. Vítězstvím v O2 areně si řekl o zápas s rivalem