Začátek zápasu se hrál za jasné převahy sparťanů a Karabcova trefa byla zaslouženou odměnou za jejich aktivitu. "Sparta začala dobře, nezachytili jsme to a ztráceli hodně balonů," uznal olomoucký kouč Václav Jílek.

Po úvodním gólu se hosté paradoxně trochu uklidnili a hra se opticky srovnala. Domácí měli pořád zápas pod kontrolou, ale do vyložených šancí se nedostávali.To pokračovalo i po změně stran. Hodně vzruchu přinesla 61. minuta. Hancko byl faulován, rozhodčí nařídil penaltu, kterou si oveřil u videa, ale místo faulovaného Hancka si vzal míč Juliš, jenž nastoupil místo disciplinárkou potrestaného Kuchty, ale kopl to špatně a nechal vyniknout Macíka.

Radost, ale bylo to trápení. Slávisté vyhráli v Jablonci 3:2.
Slávisté udolali Jablonec. Ten je ale i v deseti dokázal potrápit

Olomoucký odpor pak definitivně zlomila až 70. minuta. Höjer vybojoval míč a parádní ránou jej svoji levačkou poslal přímo do sítě.

Na závěrečných deset minut vyběhla na trávník nejčerstvější sparťanská posila, reprezentační záložník Jakub Jankto, na výsledku se ale už nic nezměnilo.

Jakmile skončil zápas, fanoušci nejen ocenili potleskem výhru svého týmu, ale také zazpívali kapitánovi Dávidu Hanckovi song "Zůstaň a neodcházej". O jeho služby se vážně zajímá Feyenoord Rotterdam.

"Dělám co můžu, mluvím s ním každý den. Chtěl bych, aby tu zůstal. Je to dobrý kapitán a pro Spartu důležitý hráč. Teď je vše na něm a na Tomáši Rosickém," řekl kouč Sparty Brian Priske.

"Na hráčích vidím, jak se zlepšují každým zápasem. Dominujeme, ale pořád ještě můžeme dělat věci lépe," dodal k výkonu svých svěřenců.

Radost! Fotbalisté Slavie B udolali Spartu B 4:2.
Druholigové derby pro Slavii! V bitvě B týmů vyhráli sešívaní 4:2