Hancko přišel do Sparty v létě 2019 z Fiorentiny na hostování s opcí, které Letenští nejprve prodloužili o rok a loni čtyřiadvacetiletého zadáka koupili údajně za zhruba 60 milionů korun. Stoper či levý bek se vypracoval ve velkou oporu a v této sezoně také plnil roli kapitána během zranění Ladislava Krejčího mladšího.

Odchovanec Žiliny se ale na konci července také podepsal pod vyřazení Sparty z kvalifikace Evropské konferenční ligy, když po jeho obrovské chybě Viking Stavanger v nastaveném čase odvety 2. předkola vstřelil rozhodující gól na 2:1.

Sparťan Dávid Hancko (vlevo) a Sondre Bjoersholunder (uprostřed) v odvetě ve Stavangeru.
Hancko pohřbil Spartu. Fatální kiks kapitána připravil Pražany o evropské poháry

Za Spartu, které předloni pomohl k triumfu v domácím poháru, Hancko odehrál 102 soutěžních zápasů, vstřelil 20 branek a přidal 11 asistencí. Českou nejvyšší soutěž opouští s bilancí 76 utkání, 14 gólů a osmi asistencí.

Podle médií měl Feyenoord o Hancka dlouhodobě velký zájem a postupně zvyšoval nabídku. Trenér Sparty Brian Priske po nedělní ligové výhře 2:0 nad Olomoucí uvedl, že si tým bez slovenského obránce ani nechce představit. Podle dánského kouče by si Hancko v případě setrvání na Letné mohl po sezoně vysloužit ještě lepší přestup.