Tím hlavním je Teclův přínos v kabině. Sedm sezon strávených v sešívaném dělají z rodáka z Herálce jednoho z nejzkušenějších, v kabině při své účasti na trávníku patří k těm, kteří ostatní hráče hecují, vedou, jinými slovy by za ně položil duši.

„Potřebovali jsme hráče, za kterým tým půjde. Po odchodu některých lidí jsme cítili, že zodpovědnost některým hráčům spíše ubližovala. Spoléhali jsme na to, že Standa je vůdčí typ,“ zdůvodnil trenér Slavie Jindřich Trpišovský, proč právě Tecl nastupuje v ligových utkáních s kapitánskou páskou.

Přínos pro mužstvo je i v Teclově charakteru. V období, kdy na hrotu Slavie před odchodem do Ruska kraloval gólový forvard Jan Kuchta, Tecl netrucoval. Jen poctivě trénoval, čekal na svoji šanci, úspěch svému konkurentovi na své pozici přál.

I přestože není v posledních letech gólový, Tecl svými sprinterskými náběhy vytváří prostor pro hráče v záloze. Slavia pod trenérem Trpišovským navíc nikdy nebyla týmem, který má ve svém středu řadu individualistů. Současné úspěchy jsou založené na velké týmovosti, a právě Tecl je dokonalým příkladem.