První střelu směrem liberecká branka vyslal Hronek, ale míč skončil vysoko nad Nguyenovou svatyní. V 15. minutě brankář Bohemians Le Giang při snaze zasáhnout balon trefil Kuchtu v pokutovém území a rozhodčí Orel bez váhání ukázal na penaltový puntík.

K míči se postavil Kamso Mara a nechytatelnou ránou poslal Slovan do vedení. Střelec úvodní branky  byl při chuti, ale další jeho pokus z pětadvaceti metrů minul svůj cíl. Vzápětí Bederka zaváhal při rozehrávce, ovšem Kuchta nedokázal jeho minelu potrestat.

Když své možnosti nevyužili Liberečtí, udeřilo na druhé straně. K balonu se na malém vápně dostal Jakub Nečas, který přesnou střelou mezi Nguyenovy nohy vyrovnal. Ve 35. minutě Liberec znovu vedl. Mara krásně uvolnil Jana Kuchtu, který si sám před Le Giangem věděl rady. Záhy Kuchta předložil Balutovi, jehož Le Giang senzačně vychytal.

Slovanu se povedl vstup do druhého poločasu. Malinský zatáhl míč do vápna, přičemž jeho přihrávku Bederka nezachytil a nikým neatakován Jan Kuchta překonal Le Gianga. Hned z další akce trefil Pešek boční síť.

O chvíli později se hráči a fanoušci Bohemky hodně zlobili, protože podle jejich soudu zahrál jeden z domácích hráčů v šestnáctce rukou. Rozhodčí Orel ale penaltu neodpískal. V 80. minutě sice hosté dopravili balon do branky, jenže sudí Orel odpískal útočný faul.

V závěru měl obrovskou možnost Mosquera, který se zbavil libereckého obránce, ovšem na Nguyena si nepřišel. Nastavení ještě přineslo jednu loženku pro Peška, ale když mu Le Giang vystavil stopku, zůstalo skóre 3:1 pro Liberec.

FORTUNA:LIGA – 22. kolo

FC Slovan Liberec – Bohemians Praha 1905 3:1 (2:1)

Branky: 35. a 50. Kuchta, 16. Mara z pen. – 27. Nečas. Rozhodčí: Orel – Vodrážka, Leška. ŽK: Kuchta, Baluta – Hronek, Bederka, Keita, Köstl, Brabec (asistent trenéra). Diváci: 3 999.

Sestavy

FC Slovan Liberec: Nguyen – Mikula, Chaluš, Karafiát, Hybš – Alibekov (68. Hromada), Mara – Malinský, Baluta (86. Beran), Pešek – Kuchta (55. Rondić). Trenér: Hoftych.

Bohemians Praha 1905: Le Giang – Köstl, Hůlka, Šmíd, Schumacher – Hronek (73. Bartek), Bederka, Jindřišek, Vaníček (79. Mosquera) – Nečas (46. Keita), Puškáč. Trenér: Klusáček.