Tomu odpovídalo i sebevědomé vyznění včerejší předsezonní tiskové konference. „Nic jiného než další titul pro nás nepřipadá v úvahu. Jdeme si pro hattrick,“ vyhlásil šéf klubu Jaroslav Tvrdík a brýle se mu přitom bojovně zablýskaly.

Nutno uznat, že sešívaní v rukou třímají silné karty. Kádr víc než slušně posílili, mají jistou účast přinejmenším v základní skupině Evropské ligy, pokukují po Lize mistrů a co je hlavní na lavičce zůstává trenérský mág Jindřich Trpišovský.

Nejlépe placený kouč

Ten v Edenu podepsal velkorysou pětiletou smlouvu (přesněji na tři roky s dvouletou oboustrannou opcí). V tuzemsku nevídaný jev.

„Od některých lidí slýchám, že za poslední necelé tři roky jsme tu dosáhli všeho, co jen šlo. Já si to nemyslím, pořád můžeme jít dál,“ prohlásil Trpišovský, který nedbal na luxusní nabídky z Ruska či oblasti Perského zálivu. I tak se teď stal nejlépe placeným koučem v českých luzích a hájích.

O peníze totiž i přes koronavirovou krizi není ve Slavii nouze. „Měli jsme z toho strach,“ přiznal Tvrdík. Zbytečně, výsledek hospodaření musí sešívané těšit.

Klub minulou sezonu zakončil se ziskem přes 180 milionů korun a k tomu nyní začnou chodit platby za rekordní prodej Tomáše Součka do West Hamu. „Takže ten výpadek příjmů jsme dokázali nahradit,“ pochlubil se Tvrdík.

Teď už ale k očekávanému dění na trávnících. Do Slavie během léta přišla početná kolonie z Liberce, jež má zacelit mezery po borcích, kteří Eden opustili. Tomáš Malinský, Michal Beran, Ondřej Karafiát, Jan Kuchta ti všichni by měli dříve nebo později začít klepat na dveře základní jedenáctky.

Spokojenost se všemi

Někdo z nich může dostat šanci v základu už v neděli v Českých Budějovicích. „Všichni se musí prát o místo, ale dobře víme, proč jsme je přivedli. Jsme spokojeni se všemi,“ řekl Trpišovský s tím, že o sestavě pro první kolo FORTUNA:LIGY má zatím jasno na devíti postech. „Ještě řeším jedno místo v záloze a jedno na stoperu.“

Co se týče postu před gólmanem, tady samozřejmě záleží na Davidu Hovorkovi (a jeho zdravotním stavu), nahlas se o místo hlásí také úspěšný maturant David Zima.

Komplikací v přípravě byl samozřejmě pozitivní test jednoho z fotbalistů na covid-19, slávisté se však bez většího reptání chystají i v nouzových podmínkách. „Všechno se to dá vyřešit, ostatně nás podobná opatření zřejmě budou provázet delší dobu,“ uvědomuje si Trpišovský, že koronavirové nesnáze výrazně ovlivní i nadcházející sezonu.

Slávistické sebevědomí za poslední čtyři roky ale dorostlo závratných výšin. V Edenu věří, že si poradí s epidemií i soupeři na hřišti.

Ukáže se to už v neděli?