Jindřich Trpišovský, trenér Slavie, v tom umí chodit. Za jeho časů v Edenu se mančaft proměnil k nepoznání, příchody i odchody řeší každý půlrok.

Teď, když je pauza ernormně krátká (poslední zápas 23. prosince v Plzni, první „jarní“ 16. ledna doma s Olomoucí), má jednu jedinou touhu: „Moje přání a názor je, že by nikdo neměl odcházet. Něco jsme rozjeli a máme nějaké cíle na jaro.“

Ano, Slavia vede domácí soutěž, těžko ji bude někdo zastavovat. Zaválela i v Evropské lize, kde postoupila ze skupiny, a v prvním kole vyřazovací části ji čeká tuze atraktivní Leicester.

Slávistický fotbalista Abdallah Sima slaví jeden ze dvou gólů v derby na Spartě. Slavia vyhrála 3:0.
Sima vyletěl z nuly na 210 milionů, Slavia se raduje z rekordu

Jenže to je vlastně tak trochu proti trenérovým zájmům. Tým šlape, je úspěšný, proto je o hráče zájem.

Agent Souček

A to především ze známých míst. Většinou dobře informované zdroje z Anglie se zmiňují o tom, že West Ham United sleduje brankáře Ondřeje Koláře, kapitána Jana Bořila a podzimní zjevení Abdallaha Simu.

Není divu, vždyť v dresu „Kladivářů“ tak válejí někdejší slávisté Tomáš Souček s Vladimírem Coufalem. „Komunikace s koučem je ve West Hamu velmi dobrá,“ okomentoval vztah s Davidem Moyesem záložník Souček. „Ptal se mě na některé kluky z národního mužstva a také na některé slávisty. Zmínil jsem pár jmen, která by podle mého názoru byla pro West Ham zajímavá.“

Fotbalista West Hamu United Tomáš Souček.
Souček o příchodu Coufala do West Hamu: Fanoušci si ho zamilují

„Tomáš je v současnosti náš nejlepší agent,“ reagoval na Twitteru, kde se vyjadřuje nejraději, boss Jaroslav Tvrdík. Ten podle všeho splní koučovo přání a v zimě nikoho neprodá. „Žádný odchod není na pořadu dne, ale když přijde nabídka na 50 milionů eur, možná o tom budeme přemýšlet. Fotbal mě naučil, že nikdy neříkej nikdy,“ uvedl Tvrdík v České televizi.

„K nějakému prodeji by mělo dojít v létě,“ tuší sám Trpišovský.

Přesto pár odchodů Slavii postihne. Do Liberce by například mohl zamířit na hostování nepříliš vytížený Tomáš Malínský. Naopak jedno jméno by mělo vyrazit opačným směrem: obránce Taras Kačaraba.