„Výbor Fanklubu SK Slavia Praha učinil dnes bezprecedentní rozhodnutí – na základě platných stanov vyloučil ze svých řad svého člena, který využil členství pro nákup vstupenky na zápas Slavia – Plzeň, kterou následně nabízel k prodeji za mnohonásobně vyšší cenu za účelem vlastního obohacení,“ stojí ve vyjádření fanklubu.

„Fanklub Slavie se proti podobnému jednání důrazně ohrazuje, je v rozporu s platnými stanovami a takovéto jednání poškozuje nejen samotný Fanklub, ale i Slavii. V žádném případě nebudeme toto jednání tolerovat, a proto přistupujeme k tomuto rozhodnutí a dotčenou osobu s okamžitou platností vylučujeme z členů Fanklubu. Jméno člena známe a nejedná se o osobu, jejíž jméno je uvedeno v inzerátu,“ dodávají zástupci fanoušků.

Vstupenky na utkání mezi první Slavií a druhou Plzní šly do prodeje v několika vlnách. Jako první si mohli přikoupit až dva lístky ke své permanentce držitelé celosezonních vstupenek. Jako druzí přišli na řadu s možností nákupu právě členové Odboru přátel a Fanklubu SK Slavia Praha. Zbytek vstupenek šel do volného prodeje, ale v současnosti už je utkání kompletně vyprodané.

O lístky do Edenu byl pochopitelně velký zájem, přestože spadaly až do třetí cenové kategorie. V ní se ceny za vstupenky pro dospělé pohybují od 510 do 990 korun. Zmiňovaný přeprodejce ale prodával místa v nejdražších sektorech hned za 1800 korun. Proti tomu se zástupci fanouškovské obce jasně vymezili.

„Velmi si vážíme všech čestných a slušných členů Fankubu, kteří jsou našimi členy z důvodu podpory Slavie a ne z důvodu vlastního prospěchu,“ dodal Výbor Fanklubu SK Slavia Praha.

Toto rozhodnutí vzbudilo mezi fotbalovými fanoušky na sociálních sítích pozitivní reakce. „Jako sparťan říkám bravo stejně jako vašemu zákazu žebracích cedulí a potažmo i sundání plotů v sektoru hostí. Jde to správným směrem, tak snad se přidá co nejvíc klubů. A přimlouvám se i pro tvrdý trest dotyčnému od samotného klubu,“ napsal na Twitteru uživatel Kingfisher.

„Já bych toho člena vyloučil už jen za to "Slavie Praha" v inzerátu. Jinak velmi cením, takhle zatočit se všemi. Máš lístek? Nestíháš? Věnuj ho kamarádovi nebo prodej bez marže,“ dodal k tématu uživatel Justin Sane.

Slavisté odehrají důležité utkání o první místo v tabulce před zaplněným Edenem už v sobotu od 18 hodin. V případě vítězství se Slavia může vzdálit Západočechům na rozdíl čtyř bodů, v případě porážky pak bude na svého soupeře ztrácet body dva. Do boje o čelo tabulky ale může zásadně promluvit také pražská Sparta, která se v sobotu představí na hřišti Baníku.