Právě loňské finále MOL Cupu totiž nabídlo jen těžko opakovatelnou podívanou na tribunách. Stadion na Letné, který je běžně domovem Sparty, se pro jedno odpoledne rozdělil na poloviny, z nichž jedna patřila slávistům a druhá právě příznivcům domácího celku. Oba tábory se navíc vytasily se skvělými chorey a dělaly vše pro skvělou atmosféru.

Fanoušci Slavie v jednu chvíli dokonce bouřlivě skandovali pokřik „My jsme tu doma.“

A na trávníku to tak skutečně vypadalo. Slavia dokázala soupeři vnutit hru, jakou chtěla, a od úvodu byla aktivnější a nebezpečnější. Na sparťanech byla znát nervozita, přesto měl jednu z nejlepších šancí první půle Karabec. Mířil ovšem nad.

Zdroj: Youtube

„Bavili jsem se o tom, že chceme hrát svoji hru a nechceme kvůli tomu, že to je derby, nakopávat a podřídit se jim v tom, co hrají oni. To se nám úplně nepovedlo. Prostě jsme to nehráli, podřídili jsme se jejich hře a to pro nás bylo špatné,“ litoval bezprostředně po utkání sám Karabec.

Sešívaní svoje první šance také neproměnili, ale dočkali se ve druhé půli, kdy soupeře zatlačili ještě víc. V 59. minutě se ranou z voleje trefil hrdina zápasu David Douděra, který o pět minut později donutil svým centrem k chybě Filipa Panáka, jenž si balon srazil do vlastní sítě.

„Byli jsme na to dobře takticky připravení. Viděli jsme, že herně i běžecky jsme lepší a soustředili jsme se jeden vedle druhého pokorně na každý náš výkon. Když se takhle jednotlivě soustředíte na svůj výkon, tak z toho vznikne tým a týmovost. To se nám tentokrát povedlo,“ pochvaloval si po zápase nadšený Douděra.

Slávisté pojedenácté ve své historii vyhráli pohár. Ve finále MOL Cupu na Letné porazili Spartu 2:0!
Pohár patří Slavii. Proti Spartě rozhodla pětiminutovka a vlastní gól

Slávistická radost tehdy odezněla až při dalším derby na Letné, které se hrálo už o deset dní později. Sparta se zcela evidentně poučila z předchozí zkušenosti a proti svému sokovi podala diametrálně odlišný výkon.

Domácí, které tentokrát hnala Letná plná jejich fanoušků, šli dvakrát do vedení a dvakrát o náskok přišli. V sedmé nastavené minutě druhé půle ale rozhodl z penalty Ladislav Krejčí o vítězství 3:2, které se ukázalo být klíčovým v boji o titul. Zatímco Slavia zakončila ročník s pohárem z MOL Cupu, Sparta po dlouhém čekání zvedla nad hlavu ligovou trofej.

A zatím ani poslední derby z letošního září nenastínilo, ke komu by se nyní mohlo přiklonit štěstí. V Edenu byla k vidění spíš válka než fotbal, a zápas měl pro domácí hodně paradoxní vyústění.

Fanoušci Slavie ve finále poháru
Potupa pro fanoušky Sparty. Kotel Slavie na Letné kouzlil, strhl i samotné hráče

Slávisté vedli po Jurečkově gólu z 58. minuty a v nastavení druhé půle přidali druhou trefu. Ta ale po zkoumání na videu neplatila a hostující Lukáš Haraslín vyrovnal z penalty. Oba týmy se tak rozešly smírně 1:1 a v pohárovém čtvrtfinále si rozhodně mají co vracet.

Využije Slavia domácího prostředí, nebo se snad ukáže, že Brian Priske našel na sešívané recept? Zápas je na programu ve středu 28. února od 18 hodin.