„Loni na jaře začala Slavia cestu za kultivací sektorů hostů v české lize, ke které se později přidaly i další kluby a celá Ligová fotbalová asociace (LFA), na svém stadionu. Odstranila přední část plotu, sundala sítě a začala pracovat na zlepšení služeb pro hostující fanoušky. Každý zápas klub komunikoval se zástupci Policie ČR a soupeře, včetně jejich SLO a nejvyššího vedení, o tom, jak k nastavení sektoru přistoupit,“ píše Slavia ve zprávě na svém webu a připomíná, že při rizikových zápasech se plot na žádost soupeře do sektoru vracel.

Nyní bude v sektoru hostů zase nastálo. Podle pražského klubu o tom rozhodla Policie ČR. Kdyby sešívaní plot natrvalo nenainstalovali, nedostala by jejich Fortuna Arena certifikaci na pořádání zápasů nejvyšší soutěže.

Deváté kolo FORTUNA:LIGY zpestřilo derby Slavia - Sparta
Stadion není vězení. Rakušan by měl přijít debatovat na fotbal Slavia - Sparta

„Dle naší klubové filozofie musí být podmínky pro domácí i hostující fanoušky stejné. Vidíme to jako základní předpoklad cesty k plně vyprodaným stadionům nejen v Praze, ale po celé republice. Loni jsme iniciovali vznik pracovní skupiny LFA pro podmínky sektorů pro hostují fanoušky a budeme tuto situaci i budoucí změnu v přístupu k fanouškům v rámci celého fotbalu řešit znovu na její půdě,“ prohlásil předseda představenstva Slavie Jaroslav Tvrdík.

Sama policie se ale proti nařčením, že podobné nařízení vydala ona, ve večerních hodinách vymezila. „Nejde o naše rozhodnutí! O certifikaci stadionů rozhoduje certifikační komise složená ze zástupců LFA, FAČR, ministerstva vnitra a Policie ČR. Jelikož stadion v Edenu nesplnil podmínky certifikace, stanovené také ze strany UEFA, nemohla komise, nikoliv my, certifikaci udělit. Alespoň ne do doby, než i na Slavii budou dodržována stejná pravidla jako kdekoliv jinde,“ stojí v prohlášení policie.

Přímo pod příspěvkem na sociální síti se následně vzedmula vlna nevole fotbalových fanoušků proti tomuto vyjádření.

„Není to naše rozhodnutí – je to rozhodnutí komise, ve které jsme. Ty vtipy, které o vás kolují, si plně zasloužíte, vy klauni,“ napsal jeden z uživatelů.

„Slavia vydala prohlášení, že konkrétně vy, tedy Policie ČR, jakožto člen certifikační komise, jste nedoporučili tu certifikaci vydat! Tak na co si tu hrajete a co to okecáváte?“ zeptal se dopáleně další z diskutujících.

„Jako dítě jsem nemohl ven. Ale nerozhodli o tom rodiče, ale komise ve složení: mamka, taťka a špatné známky ve škole,“ rýpl si s vtipným přirovnáním další z uživatelů sociální sítě X.

Fotbalisté Slavie vyhráli v Karviné 3:0.
Slávisté se oklepali po ztrátě z dohrávky. V Karviné brali tři body

Jak je z názorů lidí patrné, návrat plotu do sektoru hostů v Edenu vzbudil velké emoce. Pražská Slavia ale svoje snahy o změny ve fotbale nevzdává. „Po vrácení plotu do sektoru hostů požádá Slavia skrze LFA o schůzku s Ministrem vnitra České republiky Vítem Rakušanem, kterého detailně seznámí s výsledky pozitivního přístupu k fotbalovým fanouškům a bude apelovat na budoucí součinnost Policie ČR v tomto snažení,“ dodává pražský klub závěrem.

Minimálně do té doby budou ve Fortuna Areně fanoušci hostí dál zavřeni za plotem, jako tomu bylo v minulosti.