Mladí fanoušci Slavie se sejdou u sportovní haly v Edenu už v neděli v 9 hodin, prvních 50 registrovaných dětí, které nevlastní permanentku, obdrží i vstupenku na samotný zápas. Společně se zástupci Tribuny Sever pak vytvoří choreo, které představí ostatním divákům i samotným hráčům přímo na zápase s Olomoucí. Za výhrou pak děti poženou slávisty ze sektoru 110, kde vznikne Dětský kotel.

„Choreoškolka je iniciativa zaměřená na děti různých věkových skupin, které spojuje vášeň pro sport, kreativitu a spolupráci. Děti mají možnost vyzkoušet si různé formáty tvorby choreografií, které jsou šité na míru podle věku a schopností každého účastníka,“ představuje svůj originální projekt Slavia na klubovém webu.

| Video: Youtube

Vršovičtí poprvé představili projekt Choreoškolky 3. září na domácím utkání proti Karviné. Malí fanoušci tehdy připravili celotribunové choreo s Bartem Simpsonem ve slávistickém dresu a velkým nápisem Junioři. Slavia pak v utkání zvítězila vysoko 5:1.

„Nápad vznikl ze všeobecného zájmu o choreografie Tribuny Sever, vyzkoušeli jsme si to už v roce 2019. Tehdy jsme v rámci dne otevřených dveří stadionu umožnili dětem kreslit na větší papírovou plachtu, kam malovali mimo jiné symbol hvězdy, ale i další obrázky související s fotbalem. Na dalším zápase pak děti tyto obrázky ukázaly celému stadionu,“ osvětlil vznik Choreoškolky Martin Benda, který má na Slavii na starost komunikaci s fanoušky.

„Samozřejmě jsme doufali, že se akce bude dětem líbit, ale realita překonala naše očekávání. Děti nejen že byly nadšené, ale také opravdu šikovné. Výsledná choreografie složená z barevné malby Barta Simpsona v kombinaci s mozaikou kartonů dala dětem nejen pocit dobře odvedené práce, ale taky hezkou památku,“ hodnotil slavistický Support Liaison Officer.

Bylo tedy jen otázkou času, kdy se sešívaní se stejnou akcí znovu vytasí. „Budeme chtít zase děti zapojit do aktivit okolo fotbalu, ať už při zápase, před ním, anebo v některý volný den. V Edenu jsou všechny děti vítané,“ vyprávěl už na podzim Benda.

Mladí fanoušci se dočkali opět teď v rámci posledního domácího dubnového zápasu. Slavia vyzve Olomouc v neděli od 15 hodin a bude se snažit předskočit vedoucí Spartu, která má momentálně dvoubodový náskok.