„Veljko je dynamický ofenzivní fotbalista, kterého můžeme zařadit do sestavy na křídlo i na podhrotovou pozici. Má kvalitní dribling, umí obejít protihráče, zároveň využívá náběhy za obranu,“ popsal Birmančeviće sportovní ředitel Sparty Tomáš Rosický.

Pražané v něm získali hráče, který má už v pětadvaceti letech cenné zkušenosti. S Malmö získal titul ve švédské lize a s týmem se probojoval z prvního předkola až do Ligy mistrů.

„Tehdy to bylo opravdu těžké, protože jsme začínali už v prvním předkole. Teď si myslím, že je ta cesta o trochu jednodušší, ale uvidíme. Chci hrát Ligu mistrů znovu a přišel jsem sem kvůli těmhle cílům. To znamená hrát o Ligu mistrů, případně Evropskou ligu. Také musíme znovu vyhrát ligu,“ prohlašuje Birmančević.

Ten se během svého úspěšného působení ve Skandinávii radoval i ze zisku švédského poháru. Nejúspěšnější sezonou v Malmö pro něj byla ta první, v níž v lize nastřílel devět branek a přidal čtyři asistence. V tažení Ligou mistrů pak přidal ještě čtyři góly a dvě nahrávky. Své švédské působení zakončil po druhé sezoně, v níž zapsal pět gólů a tři asistence a následně zamířil do francouzské Ligue 1 do Toulouse.

Během jediné sezony dopomohl Birmančević svému novému klubu k vítězství Coupe de France a zisku první trofeje v novodobé historii Toulouse. V lize nastoupil do pětadvaceti zápasů a zapsal jednu asistenci.

Bývalý útočník Igor Gluščević v současnosti pracuje jako hráčský agent. Ve své stáji má například Srdjana Plavčiće nebo Vladimira Jovoviće.
Žádný kontakt neexistuje. Gluščević otevřeně o Spartě, své práci i Liverpoolu

Zajímavostí je také to, že v minulosti nastupoval mladý Srb také za Čukarički, tedy soupeře Sparty pro nadcházející přípravu. Během tří sezon v tomto klubu odehrál 83 zápasů a nastřílel patnáct branek, takže fanoušci na něj budou určitě rádi vzpomínat.

Teď má před sebou ale odchovanec Partizanu Bělehrad novou výzvu v podobě pražské Sparty. S ní bude chtít bojovat jak o obhajobu titulu, tak o co největší úspěch na evropském poli. Za stejným cílem povede Letenské i zkušený David Pavelka, který se v klubu dohodl na nové smlouvě. Ve Spartě naopak končí stoper Ondřej Čelůstka, o jehož dalším působení zatím není jasno.