„Prvních šest měsíců bylo opravdu skvělých. Jsem moc rád, že tady můžu pokračovat a budu bojovat za Spartu i dál. Rozhodování bylo jednoduché, o žádných jiných variantách jsem ani nepřemýšlel. Teď už jsem stoprocentním sparťanem,“ uvedl po definitivním přestupu do Sparty Birmančević.

Srbský fotbalista dosud v dresu Letenských odehrál 32 zápasů, v nichž vstřelil 11 gólů a přidal 10 asistencí. V letošním ročníku FORTUNA:LIGY zasáhl do 20 zápasů, ve kterých dal sedm branek a na dalších devět přihrál. Je tak nejlepším nahrávačem soutěže i nejlepším hráčem v celkovém bodování.

Birmančević je odchovancem bělehradského Partizanu, odkud později přestoupil do FK Čukarički. Sezonu 2021/2022 strávil ve švédském Malmö, kterému pomohl 14 góly k zisku mistrovského titulu i na cestě z předkol do Ligy mistrů. Už po sezoně se ovšem srbský křídelník stěhoval do francouzského Toulouse, se kterým slavil vítězství v národním poháru.

Už o rok později zamířil Birmančević do Česka. Do Sparty přišel na hostování z Toulouse, ale skvělým prvním půlrokem si řekl o přestup a pevné místo v kádru. Fanoušky si předváděnou hrou získal okamžitě na svoji stranu a vytvořil údernou trojici Letenských spolu s Lukášem Haraslínem a Janem Kuchtou.

Už jako kmenový hráč Sparty bude Birmančević připravený na čtvrteční duel Evropské ligy proti hvězdnému Liverpoolu. O víkendu pak čeká Pražany neméně důležitý zápas na trávníku plzeňské Viktorie. Sparta aktuálně vládne ligové tabulce se čtyřbodovým náskokem před Slavií a hodně vážně pomýšlí na obhajobu mistrovského titulu. Ten by byl v případě úspěchu pro Birmančeviće prvním ve sparťanském dresu.