„Nad Betisem nevyhráváte v Evropské lize každý den. Je to mužstvo z TOP ligy, hraje španělskou ligu, pravidelně hraje o poháry a má kvalitní hráče. Byli jsme jim ale vyrovnaným soupeřem a zaslouženě jsme vyhráli,“ dodal slovenský křídelník pro klubovou televizi.

„Byli jsme soustředění celých 90 minut. Hráli jsme velmi týmově. Každý se držel herního plánu do obrany i do útoku. Je to pro nás velký výsledek v Evropské lize i celkově. Snažili jsme se hrát svůj fotbal proti velmi dobrému soupeři. Jsem na hráče moc pyšný za výkon ve více než 90 minutách,“ doplnil sparťanský kouč Brian Priske.

Ten mohl po utkání děkovat hlavně Haraslínovi, který v 54. minutě obstaral jedinou branku zápasu. Šance měl přitom už v prvních pětačtyřiceti minutách. „Chybělo, abych to trefil lépe jako ve druhém poločase. Trošku jsem se zastřeloval, ale věřil jsem, že gól přijde, když se do toho budu dál tlačit. Jsem rád, že ve druhém poločase přišel. Pomohlo to k velmi cennému vítězství,“ těšilo Haraslína, který neopomněl ocenit dobrou práci Jana Kuchty před gólem.

Evropská liga, 5. kolo základních skupin: Sparta - Betis 1:0.
Sparta se přiblížila pohárovému jaru. Na Letné porazila Betis!

„Kuchtič pracuje velmi dobře, uhrává velmi těžké míče na hrotu a nedává góly on, ale vypracovává je pro mě a pro další hráče. Kuchtič odvádí skvělou práci. Velmi dobře z ní těžíme,“ chválil slovenský fotbalista.

„Celkově jsem na tým moc pyšný, jak kluci dnes hráli. Bylo to v mnoha ohledech fantastické proti velmi dobrému soupeři, favoritovi na první místo. V obraně i na míči. Věděli jsme, že musíme zkusit hrát náš fotbal a zároveň působit velmi dobře jako tým. Dnes bylo fantastické vidět kluky hrát celých 90 minut. Počínali jsme si v režii zápasu velmi dobře. V první půli jsme soupeři povolili dvě šance. Proto ale máme také brankáře, který nám v tomto ohledu pomohl. Jsem opravdu moc a moc pyšný,“ nešetřil chválou po velkém vítězství Priske.

Ten teď bude potřebovat, aby jeho svěřenci na podobný výkon navázali. Sparta je totiž díky vítězství dál ve hře o postup do jarní části Evropské ligy a před posledním kolem se dá říct, že drží trumfy v ruce. Na týmy před sebou ztrácí jen jeden a dva body a v posledním duelu vyzve poslední Aris Limassol. Rangers s Betisem se navíc porvou mezi sebou a navzájem se o nějaké body připraví.

Fotbalisté Slavie vyhráli v Tiraspolu 3:2.
Stálo to hodně sil, mise ale splněna. Slavia vyhrála v Tiraspolu

Pražané ale budou potřebovat bodovat i v lize, kde je do dalšího evropského představení čekají zápasy v Pardubicích a doma proti Jablonci. První z nich je přitom na programu už v neděli. Dají se tedy očekávat změny v základní sestavě sparťanů?

„Pravděpodobně ano. Abych byl upřímný, ještě jsem o tom nepřemýšlel. Samozřejmě se snažíme plánovat i dopředu, teď ale nic neřeknu. Vím, že to bude úplně rozdílný zápas, asi tam bude hodně sněhu. Potřebujeme ale přístup jako dnes. Rozhodně nějaké změny budou. Musíte si počkat na neděli,“ nechal se slyšet trenér Letenských.