Říkalo se jim The Invincibles, Neporazitelní. Arsenal v sezoně 2003/04 neprohrál v Premier League ani jeden zápas. Neporazitelná může být v současné lize také Slavia, což demonstrovala i v neděli v souboji s druhým Jabloncem. „Slavii těžko někdo porazí,“ řekl útočník Severočechů Martin Doležal.

Úřadujícímu mistrovi nahrává rovněž los: se Spartou či Plzní hraje doma, kde neprohrál už 42 duelů v řadě.

Temno na Letné

Na jaře Spartu zachránil. Trenér Václav Kotal jí dal po letech řád, vyhrál pohár. V nové sezoně však pochyby trvají. Odstup za Slavií je sice nižší než vloni, po půlce je dvanáctibodový (vloni po 15 kolech dokonce 17), jenže herně jsou týmy nesrovnatelné, což potvrdilo i první derby a výhra Slavie 3:0.

Václav Kotal
Kam dál, pane Kotale? Letenská krize nemizí

„Chceme se dostat na úroveň Slavie,“ plánoval boss Tomáš Rosický. Nestalo se. „Říká se mi to špatně, ale Slavie je jinde,“ pronesl Jiří Novotný, čtrnáctinásobný mistr v dresu Sparty.

Nulový kouč

Vedl národní mužstvo, se Slavií hrál Ligu mistrů. Do soutěže se vrátilo velké jméno, Karel Jarolím převzal v prosinci Mladou Boleslav.

Od té doby s týmem v šesti utkáních nezvítězil. „Hra se zlepšila, ale výsledky nejsou,“ řekl. V úterý to může změnit proti Olomouci.

Zázrak z Táborska

Dvanáct zápasů, deset gólů, tři asistence. Devatenáct let a za sebou jaro 2020, kdy kvůli covidu nehrál zápasy.

Slavia si poradila s Jabloncem hladce 3:0
Jasná záležitost. Slavia v souboji prvního s druhým pokořila Jablonec

Abdallah Sima, jehož nečekaně Slavia vytáhla v létě z Táborska a ještě nečekaněji na podzim zařadila do prvního týmu, je zjevení. Dost možná nejlepší hráč ligy.

Trenér pro obry

Pardubice kdysi vyšvihl z divize až do druhé ligy. Baník postavil do latě, přesto byl vyhozen. Teď udělal ligového dravce ze Slovácka. Celek je čtvrtý, jen čtyři body za druhou Spartou.

Kouč Martin Svědík už roste pro angažmá v silné trojce. „Ze svých představ neustupuje,“ vysvětluje zkušený zadák Michal Kadlec, proč se Slovácku daří. To by se hodilo na Spartě i v Plzni…

Rozhodčí napětí

Sudí cepuje nový šéf komise Portugalec Vítor Melo Pereira. Ty, kteří se objevili v odposleších týkajících se korupční kauzy kolem bývalého místopředsedy asociace Romana Berbra, už z ligy odstavil. Týká se to například dlouholeté jedničky Pavla Královce.

Rozhodčí Pavel Rejžek
Blesková kariéra rozhodčího Rejžka: Poslechl Berbra, mohl do světa

Ostatní čekají, co vyplave při dalším vývoji velkého případu. Ne, mezi rozhodčími (ani kluby) není klid.

Trable sympaťáků

Za hráčských časů byli považováni za skvělé fotbalisty. A také charismatické chlapíky, oblíbence fans. Nyní mají těžký úkol. Jako trenérští zelenáči se Radoslav Kováč s Pavlem Horváthem snaží v lize zachránit Opavu a Příbram, týmy, kam nastoupili v minulé sezoně. V ní uspěli díky zrušení sestupu, nyní je to horší.

Kováč je poslední, Horváth o příčku nad ním. Kvůli zúžení soutěže navíc přímo padají tři mančafty. Pánové mají před sebou těžkou misi.