„Myslím, že to zvládneme,“ burcuje před důležitým mačem sparťanský útočník Lukáš Juliš, který v minulosti sám ve Vršovicích hrával. Dobře tak ví, jak nepříjemné bývají pro hosty duely v Ďolíčku. Pro Letenské obzvlášť.

Naposledy hrála Sparta na stadionku u Botiče loni v červnu a i když se štěstím uspěla 1:0, zápas ji hodně bolel. Klokani totiž umějí pořádně přitlačit. „Očekávám hodně soubojů,“ souhlasí rychlonohý záložník David Moberg Karlsson.

Bohemka může zbytek sezony dohrávat v klidu. V tabulce je devátá, k čemuž Vršovickým pomohla aktuální šňůru dvanácti zápasů bez porážky (nepočítáme-li březnový pohárový duel v Olomouci). Vytáhnout se chce i proti rivalovi.

„Budou si to s námi chtít rozdat na férovku,“ předpokládá Luboš Loučka, asistent sparťanského trenéra Pavla Vrby. Letenské navíc straší vzpomínka na lednový mač u nich doma, v němž vyhráli 1:0 klokani. Tehdejší trenér Václav Kotal pak dostal padáka.

Sparta musí zlepšit obranu

Bohemka tak vlastně nepřímo odstartovala Vrbovu éru ve Spartě. „Je vidět, že se trenéru Vrbovi podařilo do hry implementovat některé mechanismy. Jsou výborní vepředu, ale o to víc jsou zranitelní směrem dozadu,“ myslí si Erich Brabec, asistent hlavního kouče zelenobílých Luďka Klusáčka.

S jeho slovy se nedá než souhlasit. Stačí si vzpomenout na minulé kolo, v němž Sparta ve velmi divoké přestřelce vyhrála v Mladé Boleslavi 5:4. „V ofenzivě na to chceme navázat, ale v defenzivě musíme dělat všechno jinak,“ pousmál se Loučka.

Sparta je dvě kola před koncem druhá s tříbodovým náskokem před Jabloncem. Ten navíc v neděli hostí mistrovskou Slavii, byť té budou scházet některé opory. Letenští mají každopádně boj o ligové stříbro ve svých rukou. Splní cíl už v Ďolíčku?