Faktor Jindřich Trpišovský

Trenér sešívaných dokázal v první kompletní sezoně okamžitě dojít k úspěchu. Můžete mu předhazovat takřka neomezené možnosti díky čínskému kapitálu, ale o pár kilometrů dál napříč Prahou je jasný důkaz, že peníze nejsou všechno…

Jindřich Trpišovský dokázal do týmu rychle „nalít“ své ideje. Sází na atraktivní a náročný styl. Je příjemné, když v kádru máte prakticky všechny pozice zdvojené, zároveň je třeba pracovat se spoustou eg. I to se progresivnímu trenérovi daří.

„Každý samozřejmě chce hrát největší zápasy. Ale všichni řádí týmový úspěch nad individuální, jsou připravení na jakoukoliv roli. Všichni se musíme obětovat a chápat svoje role, aby Slavia byla úspěšná,“ uvedl nedávno kouč sešívaných. 

Posily se vyplatily

Hodně otazníků se vznášelo nad některými posilami Slavie. Jenže prakticky všichni příchozí z léta i zimy zapadli do týmu výborně, ba dokonce patřili ke klíčovým postavám při cestě za titulem i evropskými poháry.

close Fotbalová FORTUNA:LIGA. Infografika. info Zdroj: Redakce zoom_in

Jako sebevědomý mazák si počínal jednadvacetiletý záložník Alex Král. Na pravém beku neskutečně vylétl Vladimír Coufal a do sestavy neohroženě vlétl také Lukáš Masopust. „I když je maličko zmatkař, na záložníka má velice slušnou produktivitu. Kdyby měl víc klidu, hraje v Bundeslize nebo v Anglii. Parametry na to má,“ chválil zimní posilu z Jablonce Trpišovský.

Své si odvedli také Peter Olayinka, Ibrahim Traoré nebo Petr Ševčík, který se zaskvěl hlavně v Evropské lize proti Chelsea. Více se snad čekalo jen od Alexandra Baluty, jinak co příchod, to parádní tah.

Ze Součka je hvězda

Není to tak dlouho, co na trávníku působil neohrabaně. Se svými parametry z něj ani nový Messi nikdy nebude. Jenže Tomáš Souček na sobě neskutečně zapracoval a vyrostl z něj lídr sešívaných.

Oslavy se Severem
Poslední zápas sezony ve znamení mistrovských oslav si slávisté mohou užít se zaplněným stadionem. Na derby se Spartou totiž disciplinární komise zrušila uzavření Tribuny Sever, které se mění na podmínku do konce kalendářního roku. „Fanoušci Slavie v posledních třech domácích utkáních prokázali, že lze fandit bez pyrotechniky nebo jiných závažných excesů, a na kvalitu jejich divácké podpory to nemělo vliv,“ prohlásil předseda DK Rudolf Baček.

V záložní řadě patří spíše k defenzivním pilířům, letos ale přidal i skvělou produktivitu. Vždyť v lize Slavia lepšího střelce nemá. Stejně jako Stoch se trefil dvanáctkrát. Produktivita mužstva celkově nestála jen na jednom či dvou tahounech, prosadit se mohl prakticky kdokoli.

Suma sumárum, červenobílá parta letos zaslouženě ovládla české trávníky. „Slavia odehrála výjimečnou sezonu, neztrácela body. Titul jí patří právem,“ uznal i trenér konkurenční Plzně Pavel Vrba.