Právě pětadvacetiletý útočník zařídil, že Lokomotiv vedl po půl hodině už o dva góly. Sparťané ale o přestávce několikrát prostřídali (naopak Kuchta už do druhé půle nenastoupil) a zvýšili aktivitu. Mezi 61. a 65. minutou jim pak odměnou bylo vyrovnání, o které se postarali Krejčí mladší s Čvančarou. Pražané ale nakonec padli, rozhodl o tom gól Kerka pět minut před koncem.

"Tentokrát jsme paradoxně byli lepší vpředu než vzadu. V minulých zápasech jsme se těžko prosazovali. Hlavně s Rostovem jsme neměli tolik příležitostí jako tentokrát. Je ale pravda, že nás soupeř trestal za ztráty, které jsme měli. Pokud s takovým soupeřem prohráváte 0:2, je to trochu složitější. Je škoda, že když jsme vyrovnali na 2:2 a pak si nechali dát pět minut před koncem vítězný gól," hodnotil zápas trenér Sparty Pavel Vrba.

"Pozitivem je naše ofenziva, která byla slušná. Samozřejmě je také škoda, že jsme neproměnili penaltu. Myslím si, že šance, které jsme měli, byly gólové. Kromě toho, že jsme dali dva góly, tam byly tři situace, kdy jsme mohli dát branku. Je to ale přípravné utkání. Kvalita dopředu byla dobrá. Co se týká defenzivy, není možné, abychom při té standardní situaci v závěru tak jednoduše dostali gól," dodal.

Sparťané na soustředění porazili ruský Rostov 2:0. Jeden gól vstřelil Haraslín, druhý si dal soupeř sám.
Sparta porazila Rostov. Výhra ale hodně bolela

Sparta Praha - Lokomotiv Moskva 2:3 (0:2)

Branky: 61. Krejčí ml., 65. Čvančara - 12. a 29. Kuchta, 85. Kerk.

Sparta: Holec – Gabriel (60. Wiesner), Panák, Čelůstka (46. Vitík), Hancko (46. Laco Krejčí) – Pešek (46. Sáček), Pavelka (46. Dočkal), Krejčí, Hložek (60. Čvančara), Haraslín (60. Ryneš) – Pulkrab (46. Minčev).