V roli poražených ale má parta z Julisky ze zvyku odjíždět. V samostatné české soutěži hrála ligový zápas na hřišti Sparty osmkrát a nedokázala vstřelit jediný gól. „Chceme konečně uspět, ale samozřejmě víme, že nás čeká mimořádně těžký zápas,“ má jasno Drsek.

Sparťané si nemohou dovolit žádné další zaváhání. Kdyby se fotbalové zápasy hrály pouze 85 minut, neztratili ani jeden bod a vedou tabulku společně s Plzní. Dva inkasované góly v závěrečných momentech ale znamenaly, že doma s Příbramí i na Bohemians pouze remizovali.

„Dukla nechytila začátek sezony, ale v Ostravě nehrála vůbec špatně. Po těch dvou ztrátách ale nemůžeme řešit, s kým hrajeme, prostě musíme vyhrát,“ má jasno trenér a sportovní ředitel Sparty v jedné osobě Zdeněk Ščasný.

Pulkrab konečně od začátku?

Ten by konečně mohl do základní sestavy opět zařadit útočníka Matěje Pulkraba, který se zranil hned v prvním kole proti Opavě. „V přípravě jsem si vybojoval základní sestavu a hned na začátku se zranil. Smůla, ale snažil jsem se myslet pozitivně, sezona je ještě dlouhá,“ říká talentovaný útočník.

Do hry by se mohla dostat také nová posila Mebrahtu, naopak s Letnou se definitivně rozloučil záložník Mavuba, s nímž se vedení klubu domluvilo na rozvázání smlouvy.

Vzhledem k tomu, že v sobotu se o nějaké body oberou Slavia s Plzní, velí Spartě povinnost dnes večer bodovat. „Chceme titul, tak musíme takové zápasy zvládat,“ vzkazuje turecký stoper Semih Kaya.

Zápas začíná na Letné v 18.30 hodin.