Opavský trenér Roman Skuhravý udělal změny v sestavě a nebylo jich málo. S týmem vůbec do Prahy nedocestoval brankář Šrom, který musel zůstat na blízku své rodině kvůli nemocné dceři.

Vyloučeného Svozila nahradil Radič, Zavadila Jursa, Kayambu Janetzký a Juřenu Smola.

Hned v úvodu nevyskočil Radič na balon, Sýkora se zjevil sám před Fendrichem, ten ale svůj tým podržel. Chvíli na to měl dobrou šanci Tecl, naštěstí pro hosty přestřelil. Slezané se začali pomalu osmělovat.

Světlý moment měl Smola, následně střílel vedle Kuzmanovič. Ve 13. minutě měli Sešívaní další velkou možnost, ve které se zjevil Zmrhal, ovšem skvělý Fendrich jeho hlavičkový pokus vyrazil nad bránu.

Přišla dvacátá minuta. Radič odhlavičkovával balon po dlouhém autu soupeře  z vápna, ten se dostal k nekrytému Hušbauerovi jenž se zhruba z osmnácti metrů trefil parádně z voleje.

Hned na to trefil Sýkora tyč.  Slavia měla tlak a Opava výborného Fendricha, po půlhodině hry vyrazil ránu Hušbauera na břevno.

Slavia Praha-SFC Opava

Pro druhý poločas změnil trenér Skuhravý rozestavení, jeho tým začal hrát se čtyřmi obránci. Po pěti minutách hry vypálil Stoch, Fendrich míč neudržel, došlo k zákroku na Tecla, sudí Houdek chvíli váhal, na doporučení brankového pískl penaltu, kterou Hušbauer proměnil.

Na druhé straně našel Kuzmanovič pouze náruč Koláře. V 64. minutě se dostal přes Ngadeua Jurečka, vnikl do šestnáctky, jenomže přestřelil. Další ránu vypustil Zapalač, avšak trefil jen Koláře.

Dvacet minut před koncem Jurečka ze strany poslal míč do vápna, Puškáč ho pustil Kuzmanovičovi, jenž z deseti metrů zcela sám přestřelil bránu.

Slávisté byli ale nebezpečnější, Fendrich si na nedostatek práce stěžovat nemohl.  Opava odpověděla aktivním Jurečkou, žel bez gólového efektu.

Deset minut před koncem zasekl Kuzmanovič balon před Bořilem a hezkou střelou snížil na 1:2. Hosté v závěru dokonce sahali po vyrovnání. Helebrand ovšem pálil nad.  Na konečných 3:1 upravil ve třetí minutě nastavení střídající Olayinka.

Slavia Praha – SFC Opava 3:1 (1:0)

Branky: 20. a 51. (penalta) Hušbauer, 90+3. Olayinka – 81. Kuzmanovič.
Rozhodčí: Houdek – Moláček, Caletka. ŽK: Ngadeu – Radič. Diváci: 13 127

Slavia: Kolář  – Coufal , Ngadeu , Deli  Bořil  – Souček – Stoch, Hušbauer, Sýkora  (68. Baluta ), Zmrhal  (83. Olayinka) – Tecl  (71. Škoda ). Trenér: Trpišovský.
Opava: Fendrich  – Simerský, Radič, Hrabina  – Schaffartzik, Jursa  (83. Juřena )  – Janetzký  (61. Jurečka ), Kuzmanovič, Zapalač – Smola (46. Helebrand ), Puškáč. Trenér: Skuhravý.