"Vojta je univerzál do záložní řady, může nastoupit na různých pozicích. Vloni patřil k pilířům dobré hradecké hry během celé sezony. Jsem moc rád, že vedení přestup dotáhlo, protože jednání nebyla jednoduchá," přiznal kouč vršovických klokanů Jaroslav Veselý.

Jemu by se zkušená posila do zálohy náramně hodila. Hrubého s Jindřiškem zatím začátek sezony nezastihl v ideální formě, Jánoš je zraněný. I kvůli tomu musí Veselý rotovat s hráči na různých pozicích. V případě Smrže by měl víc možností. "Je schopný zaskočit i na stoperu, což je jeho největší deviza," dodává kouč.

Vojtěch Smrž je odchovancem karvinského fotbalu. Přes mládežnické týmy se vypracoval až do ligového áčka, kde poprvé nastoupil v sezoně 2016/2017. Po pěti sezonách v dresu mateřského klubu odešel na rok do Mladé Boleslavi, minulou sezonu pak strávil v Hradci Králové. A právě tato sezona byla jeho doposud nejúspěnější. Vstřelil dva góly, přidal čtyři asistenece, během jara získal ocenění Přihraj:Král asistencí. Jeho celková ligová bilance je 142 odehraných zápasů, 8 gólů a 6 asistencí.

Fanoušci zelenobílých barev Smržův příchod potěšil. Jejich tým je s vyrovnanou bilancí tří výher a tří porážek na šestém místě, což není špatné, ale herní projev podle nich není tak dobrý, jaký byl v minulé sezoně, která skončila po 36 letech účastí v evropských pohárech.

"Dobrá posila, ten mám hodně pomůže," připojil svůj komentář na klubový Facebook fanoušek Petr Cipina. "Podepsat hráče, kterého chtěl třetí nejbohatší klub v lize, to je krásný. Tak ještě útočníka," dodal Jakub Peřina.