První poločas se nesl hlavně ve znamení soubojů domácího brankáře Jedličky s libereckými útočníky. Nejprve tedy po nedorozumění v obraně zahrozil Kozák, pak se ale děly zajímavé věci hlavně před brankou klokanů.

Jedlička postupně zlikvidoval hlavičku Pourzitidise, Chaluš jeho branku poté přestřelil, poté zlikvidoval nebezpečnou střelu Kulenoviče. Ve 31. minutě si musel dát pozor na "plavající" ránu Tupty a hned o pár vteřin později si musel dát pozor na do branky se stáčející centr Frýdka. Jak vidno, byl to právě gólman Jedlička, díky kterému drželi domácí po první půli bezbrankovou remízu.

Liberečtí si svoji situaci zkomplikovali v 58. minutě, kdy si loktem vyšlápl ve výskoku na Berana Ghali a po druhé žluté a červené musel do sprch zhruba o půl hodiny dříve než jeho spoluhráči.

Klokani si vypracovali jedinou vážnou situaci. Byla gólová, ale neproměněná a i proto zápas skončil 0:0. Rozhodnutí měl na kopačce Puškáč, který se ocitl tváří v tvář libereckému gólmanovi Bačkovskému, ten ale včas vyběhl, s následnou dorážkou neuspěl Hála, obránci míč vykopli z brankové čáry.

Bačkovský se musel pořádně vytáhnout i v 88. minutě, kdy vyrazil Jánošovou pěknou střelu. Vzápětí mohlo udeřit na opačné straně hřiště. Kulenovič šel ze strany sám na Jedličku, ale střela se mu nepovedla.

"Prvních 15 minut se nám dařilo kontrolovat hru, byť bez výraznějších příležitostí. Okolo 20. minuty jsme soupeře po standardce pustili do velké příležitosti, kterou Jedlička chytil. Od té doby byl Liberec do konce prvního poločasu nebezpečnější a vytvořil si tři velké příležitosti. My jsme v první půli hráli takový bezpohlavní fotbal. Do druhého poločasu jsme vstoupili aktivně a vygradovalo to tou červenou kartou. Pak se trochu změnily síly na hřišti, jeden tým si trochu couvne. V plné nahotě se ukázalo to, co nás trápí celý podzim - dobrat se k brance. Něco jsme si vytvořili, ale Liberec dobře bránil. Přes nějaké závary jsme ve finále málem ještě inkasovali. Vzhledem k průběhu obou poločasů je remíza zasloužená. Ale nejsem spokojen s tím, co předvádíme dopředu," řekl k utkání kouč vršovických klokanů Jaroslav Veselý.

Bohemians - Liberec 0:0

Rozhodčí: Volek - Podaný, Žurovec. ŽK: Hrubý, Hůlka, Vondra - Ghali, Čvančara (kondiční trenér), Frýdek, Bačkovský. ČK: 58. Ghali (Liberec). Diváků: 2579.

Bohemians: Jedlička - Kadlec, Vondra, Hybš - Dostál, Hrubý (57. Jánoš), Hůlka, Kovařík (72. Hála) - Beran (83. Mužík) - Prekop (83. Köstl), Kozák (57. Puškáč). Trenér: Jaroslav Veselý.

Liberec: Bačkovský - Prebsl, Chaluš, Pourzitidis - Ghali, Červ, Žambůrek (90+2. Varfolomejev), Mikula - Frýdek (83. Horský), Tupta (61. Fukala) - Kulenović (90+2. Rabušic). Trenér: Luboš Kozel.


Načítám tabulku ...