"Ondřej po souboji došlápl tak, že měl nohu v nevýhodné pozici. Když pak chtěl z pohybu vzad zabrat a jít dopředu, utrpěl laterální luxaci pately. Laicky řečeno si vykloubil čéšku. Má poškozené úpony a vazy čéšky. Vypadá to, že ho čeká chirurgický zákrok. Sezona tak pro něj předčasně skončila,“ poznamenal pro klubový web týmový fyzioterapeut Ondřej Stoupa.

Trenér Bohemians Jaroslav Veselý má vrásky na čele kvůli rozšiřující se marodce. Hned na úvod druhé části sezony odpadli Antonín Křapka z Janem Morávkem, u nich bude pauze dlouhá několik týdnů. V rekonvalescenci je také čerstvá posila z Teplic Jan Shejbal. Ten ovšem do Ďolíčku přišel s tím, že se aktuálně doléčuje.

"U něj probíhá doléčení po trhlině v lýtkovém svalu. Měl i častější problémy s achilovkou. Nyní je v adaptačním procesu, kdy trénuje s kondičním trenérem a fyzioterapeuty," dodává Stoupa.

„Máme tam dvě zranění ze soubojů, tomu se prevencí těžko předejde. U Honzy Shejbala pak pracujeme na tom, aby byl v plné síle připravený na začátku letní přípravy. Ale nevylučujeme, že bude k dispozici už v závěru letošní sezony. Kromě zranění nás ale trápí také nějaká silná viróza, řádí v kabině už dva týdny," přiznal kouč Veselý.

Jeho svěřence čeká v sobotu od 15 hodin domácí zápas s brněnskou Zbrojovkou.