"Jsem šťastný, protože jsme hráli velmi dobrý fotbal jako tým. Že jsem skóroval, mi taky dělá radost, ale pořád se toho mám spoustu co učit. Musím na sobě dál makat," brzdil přehnaný optimismus Ewerton, který v minulé sezoně střílel góly v dresu Mladé Boleslavi. 

Poprvé v základní sestavě, hattrick… pokladník týmu už si musí mnout spokojeně ruce. "S tím nic neudělám. Nemám na výběr," usmíval se pětadvacetiletý útočník.

Na adresu svého svěřence, jehož celé jméno zní Ewerton Paixão da Silva, pěl chvály i trenér Jindřich Trpišovský. "Líbil se mi. Byl i produktivní, samozřejmě bychom byli radši, kdyby to bylo v soutěžních zápasech. Víme, v čem je silný, jsem rád, že dobře zavíral zadní tyč a dokonce dal gól hlavou. Celkově si udržel velkou intenzitu hry, což je věc, kterou chceme, aby tady zlepšil," poznamenal.

Pro slávisty šlo o druhý přípravný zápas na rakouském soustředění. V tom prvním remizovali s řeckým Olympiakosem Pireus 1:1. V neděli se střetnou s maďarským FC Puskás Akadémia.

"Jinak každý den nás čekají tréninky a rozbor zápasů u videa. V neděli soustředění uzavřeme posledním přípravným zápasem. Pak se vracíme do Prahy, kde budou dva dny volna od středy budeme dvoufázově navazovat na program, který máme," přiblížil Trpišovský nejbližší program.