Zdá se, že přestupová sága Caspera Höjera je u konce. Dánský fotbalista měl v zimě namířeno do francouzské Remeše, ale z transferu nakonec sešlo. Sparťanský bek byl i na radaru tureckého Samsunsporu, ani tady to ovšem neklaplo. Höjera nakonec získal až Rizespor, nováček nejvyšší turecké soutěže.

Podle dánského webu Ekstra Bladet došlo k dohodě mezi kluby v pátek večer. Höjer by měl v novém působišti podepsat tříletý kontrakt. Pro Spartu to byla jedna z posledních možností, jak Dána prodat. Příští rok v létě by mu totiž skončila smlouva a pravděpodobně by nedošlo k jejímu prodloužení.

Podle zdroje z Dánska získají Letenští za Höjera 900 tisíc eur (zhruba 22 milionů korun) plus bonus 10 procent z přestupové částky, pokud Rizespor v budoucnu Höjera prodá jinam.

Dvojí obchod 

Z Turecka ale dorazí ještě větší balík. Došlo totiž k dvojímu obchodu. Do Rizesporu totiž podle tureckého klubu přestoupit i sparťanský křídelník Martin Minčev, který se během své anabáze na Letné nedokázal prosadit do základu.

V minulých dnech navíc Sparta získala na kraj obrany ekvádorského reprezentanta Angela Preciada a Tomáš Wiesner se tak může posunout nahoru. Z toho plyne jediné: pro dvaadvcetiletého bulharského ofenzivního univerzála, který může nastupovat na obou křídlech i v útoku, by ve Spartě zbylo místo leda na lavičce. Minčev se tak rozhodl pro odchod, končí na Letné po třech letech.

Nové angažmá v Turecku má i bývalý sparťanský brankář Florin Nita, který byl po konci smlouvy na Letné volným hráčem. Jeho novým působištěm je aktuálně poslední tým turecké ligy z Gaziantepu.