Se Spartou vyhrál dva tituly a double, teď míří vstříc ještě větším výzvám. Priske se stěhuje z Letné na lukrativnější adresu – do Feyenoordu Rotterdam. Dánský kouč se podle zahraničních médií dohodl s nizozemským klubem na podmínkách smlouvy.

„Pokud půjde vše podle plánu, Priske příští týden podepíše s Feyenoordem víceletý kontrakt,“ píše nizozemský deník AD.

Priske byl v Rotterdamu se svým agentem Christianem Henriksenem ve čtvrtek a pátek. Setkal se s ředitelem Dennisem te Kloesem, kterým probral detaily smlouvy a došlo k dohodě. Kouč měl schůzku i s prezidentem Toonem van Bodegomem.

Tvrdé vyjednávání

Sedmačtyřicetiletého Dána si Feyenoord, kde hrají Dávid Hancko s Ondřejem Lingrem, vyhlédl jako náhradu za Arneho Slota, který od nové sezony převezme Liverpool po odchodu Jürgena Kloppa. Přesun však ještě může zarazit Sparta, se kterou má Priske smlouvu do roku 2026. Dají se proto očekávat tvrdá vyjednávání.

Letenští, kteří Priskemu vděčí za návrat na český trůn po devíti letech mizérie, by mohli Priskeho pustit jen v případě, že by ve Spartě zůstal nynější asistent Lars Friis, pravá ruka dánského trenéra. Priske si ale chce vzít své spolupracovníky s sebou. Oba kluby se také musí domluvit na odstupném.

V Nizozemsku už to ale berou za hotovu věc. Příchod Priskeho už nic nezhatí a Dán by příští týden mohl podepsat ve Feyenoordu kontrakt.

Na spadnutí je i přestup kapitána a lídra Sparty Krejčího do Girony. Katalánský klub je v kontaktu s reprezentačním stoperem už od zimy a transfer by měl být brzo uzavřen.