„Potřebovali jsme vyhrát a výsledek mluví za vše,“ neskrýval spokojenost útočník Matěj Pulkrab.

První poločas se hrál podle sparťanských not. Obrana Středočechů hořela a rozjetí fotbalisté v rudých dresech nekompromisně trestali.

Hrubka Chaluše sice zůstala nepotrestána, Chipciu se z bezprostřední blízkosti v tutové šanci také neprosadil, ale pak přišla dvouminutovka, která dala ráz dalšímu vývoji zápasu.

Nejprve Sparta udeřila po rohu. Frýdek s Tettehem měli ještě smůlu, ale míč se odrazil k volnému Pulkrabovi, a ten se už nemýlil. Uběhlo jen pár vteřin a téměř deset tisíc diváků na tribunách bouřilo podruhé. To obrana zapomněla na Tetteha a ten neměl problém uklidit míč za bezmocného Šedu.

„Hráli jsme dobře kombinačně, drželi balon a zápase se musel líbit,“ těšilo kouče Sparty Zdeňka Ščasného.

Hostům svitla jiskřička naděje po půl hodině hry. Ale jen na pár vteřin. Rozhodčí proti Spartě nařídil penaltu, ale po komunikaci s videorozhodčím ji Orel zrušil. A aby toho nebylo pro Boleslav málo, do šatny jim přidal třetí úder Tetteh.

Po přestávce se hra trochu zpomalila a chybělo jen málo k tomu, aby se ze zdánlivě rozhodnutého zápasu stalo drama. Přikryl totiž trefil břevno a hned vzápětí jeho střelu parádně lapil Nita.

DRUHÉ VIDEO ODPOR HOSTŮ ZLOMILO

Definitivní zlom pak přinesl druhý zásah videorozhodčího. Stanciu, který se vrátil do sestavy po dvouzápasovém disciplinárním trestu, byl podražen, rozhodčí nechal hru pokračovat, ale po přerušení běžel k monitoru a nařídil pokutový kop, z nějž se Kanga nemýlil – 4:0.

„I když nám video uškodilo, tak kde jinde, než na něm, se má ukázat pravda,“ přiznal boleslavský kapitán Lukáš Hůlka.

Hosté se jeho zásluhou dočkali alespoň kosmetického snížení, když v úplném závěru korigoval přesnou hlavičkou.

"Těžko na našem výkonu hledat pozitivum. Žádné tam nebylo, jsem zklamaný,“ kroutil hlavou trenér hostů Jozef Weber.

Po dvou prohrách na hřištích soupeřů, v Plzni a v Olomouci, dala Sparta svým hlavním rivalům hodně hlasitě vědět, že je zpátky.
„Musíme hrát dobře také venku. I sami hráči o tom měli debatu po zápase, proč takový výkon nemohou předvádět pravidelně u soupeřů,“ přiznal Ščasný.