Duel sousedů v tabulce nabídl v prvním poločase fotbal plný osobních soubojů, ale bez větších šancí. Jediný náznak měl po půlhodině domácí Drchal, který před odkrytou bránou těsně nedosáhl hlavou na centr z pravé strany.

Skóre ze změnilo až krátce po změně stran. Kovařík poslal zleva ostrý centr do pokutového území a Köstl hlavou překonal brankáře Nguyena. Čtyřiadvacetiletý bek navázal na vítěznou trefu z minulého kola proti Plzni (2:1) a prosadil se podruhé v ligové sezoně.

Takřka pět tisíc diváků ve vršovickém Ďolíčku ani po změně stran mnoho brankových příležitostí nevidělo. Šanci na zvýšení měl Prekop, jenž sám před gólmanem netrefil míč čistě. V závěru se neujala další Köstlova hlavička ani na druhé straně Vechetovo zakončení ve skluzu.

Slovácko nebylo směrem dopředu nebezpečné a připsalo si druhou jarní ligovou porážku. Bohemians prodloužili sérii neporazitelnosti na pět utkání a vítězně se naladili na středeční semifinále poháru na hřišti Slavie.

„Bylo vidět, že soupeři na sebe byli velmi dobře nachystaní. Také se do toho promítlo, že jsme spolu nedávno hráli, takže se oba týmy snažily reagovat. První poločas byl pro diváky nezáživný, takové taktické šachy ve středu pole. O pauze jsme si řekli, že chceme být aktivnější a víc se tlačit do koncovky, abychom nehráli tak pomalu a stereotypně. Cítím, že ve druhé půli jsme byli směrem dopředu aktivnějším mužstvem. Nebyl to žádný oslnivý výkon, spíš taktický a bojovný, vítězství si ale hodně vážíme," řekl po zápase mezi novináři trenér Bohemky Jaroslav Veselý.

Bohemians Praha 1905 - 1. FC Slovácko 1:0 (0:0)

Branka: 49. Köstl. Rozhodčí: Orel - Leška, Hádek - Machálek (video). Bez karet. Diváci: 4912.

Bohemians: Jedlička - Hůlka, Křapka, Vondra - Köstl, Jindřišek, Beran, Kovařík (90. Dostál) - Prekop (75. Necid), Hála (75. Jánoš) - Drchal (63. Matoušek). Trenér: Veselý.

Slovácko: Nguyen - Reinberk (87. Trávník), Břečka, Kadlec - Kalabiška, Havlík, Daníček, Kim Sung-pin (73. Šašinka), Doski (58. Sinjavskij) - Petržela (73. Brandner), Mihálik (58. Vecheta). Trenér: Svědík.