Prvním střelcem letošní sezony se stal nejzkušenější muž zelenobílé sestavy Josef Jindřišek. Po rohovém kopu se k němu snášel odražený míč a kapitán Bohemians jej z dvaceti metrů volejem poslal krásně k tyči.

V závěru poločasu na svého spoluhráče dokázal navázat Dominik Mašek, který si došel pro penaltu a sám ji také proměnil.

Slovácko se v závěru ještě dostalo do hry. V 77. minutě skóroval taktéž z pokutového kopu Daníček. Více však už hosté nezvládli a z Ďolíčku odjeli s nulou.

S výkonem ve druhém poločase nebyl domácí kouč příliš spokojen. "Celou první půli jsme odehráli až nad očekávání dobře. Vedli jsme 2:0 a na hřišti jsme dominovali. Po přestávce to byl jiný příběh. Reiter a Juliš kondičně odešli a najednou jsme se neměli jak dostat nahoru," prohlásil Martin Hašek.

Posila nenastoupila

Těsně před startem ligy přivedlo vedení Bohemians exotickou posilu. Prvním Bahrajncem v české nejvyšší soutěži se stal Abdull Yusuf Helal. Pětadvacetiletý útočník, který má na kontě čtyřicet startů v reprezentaci, však k premiérovému zápasu nebyl nominován.

Po aklimatizaci však pro Klokany může být ofenzivním žolíkem. "Je to velmi zajímavý útočník. Má obrovskou motivaci tu uspět," prohlásil Viktor Kolář z agentury Sport Invest, která přestup zprostředkovala.

Bohemians Praha 1905 - 1. FC Slovácko 2:1 (2:0)

Branky: 10. Jindřišek, 40. Mašek z pen. - 77. Daníček z pen. Rozhodčí: Ardeleanu - Mokrusch, Hock. ŽK: Záviška - Petr, Juroška. Diváci: 4812.

Bohemians: Fryšták - Dostál, Bederka, Šmíd, Bartek - Jindřišek - Reiter (73. Záviška), F. Hašek, Vaníček (78. Švec) - Mašek - Juliš (67. Kabajev). Trenér: Martin Hašek st.
Slovácko: Daněk - Juroška, Hofmann, Krejčí, Reinberk - Janošek (46. Havlík) - Navrátil, Daníček, Machalík (36. Sadílek), Petr - Kuchta (84. Kubala). Trenér: Kordula.