Bohemians tehdy zažili fantastickou jízdu, tým měli parádní. V brance byl jedničkou Hruška, v poli hráli prim Prokeš, Jakubec, Bičovský, Zelenský, Sloup, Němec nebo kanonýr Chaloupka. V roli kouče mužstvo vedl kontroverzní Tomáš Pospíchal, jemuž pomáhal Josef Zadina. Právě ten v pořadu Kopačky na hřebíku odtajnil, k jakému handlu došlo s Duklou Praha.

Zadina asistoval Pospíchalovi až do nepovedené semifinálové bitvy poháru UEFA s belgickým Andrlechtem. Ten se poté trenérského křesla vzdal, koketoval se Spartou Praha, aby se nakonec po čtyřech ligových zápasech do Ďolíčku vrátil. Mezitím byl hlavním koučem Josef Zadina. Bohemians byli už od pátého kola na prvním místě, museli ale odrážet nápor hned několika dotírajících týmů.

Na jaře měli nahuštěný program, kromě ligové soutěže hráli pohár UEFA a domácí pohárovou soutěž, v níž se přes Spartu probojovali až do finále, kde byla jejich soupeřem Dukla Praha. „Hráči s ní měli dohodu. Pustili jí finále poháru, Dukla jim pak ligu," šokoval Zadina u mikrofonu webu Sport.cz.

Peter Nagy proslavil Velkou pardubickou písní Taxis
KVÍZ: Bílá královna, Taxis, windsurfing. Sport v hitech osmdesátek. Znáte je?

Pohárové finále se hrálo na dvě utkání. Doma Bohemians s „vojáky" padli 1:2, na Julisce remizovali 1:1. „Před odvetou jsme měli soustředění v Průhonicích. Jel jsem na zápas autem s jedním hráčem, který mi řekl, že se nemám zlobit, ale že dneska nevyhrajeme. Že je to domluvené s Duklou. Sekretář Zdeněk Svoboda mi pak řekl, ať s tím něco děláme, ať vyhrajeme. Jenže já už s tím nemohl dělat nic. Bylo to prostě domluvené," uvedl dnes osmdesátiletý Josef Zadina.

Ligový duel Bohemians - Dukla se hrál 2. června 1983, „klokani" podle domluvy vyhráli před 12 tisíci fanoušky vysoko 6:1. „Byl to možná nejdůležitější zápas závěru sezony. Dukla tehdy měla výborné mužstvo. Vyhráli jsme i další dva zápasy a o deset dní jsme po výhře nad Žilinou slavili," vrátil se Zadina o čtyřicet let zpátky.