„Tři kola před koncem jsou na pohárových příčkách, tudíž nějaký tlak na ně vyvíjen je. Pomohli si výhrou v Karviné, takže pro nás bude utkání o to složitější. Nicméně si vybavuji, že jsme u nich v jarní části minulé sezony zvládli vítězně dva těžké venkovní zápasy. Na ně budeme chtít navázat a oplatit Slovácku lednovou porážku v Ďolíčku, která ovšem byla zasloužená,“ poznamenal Erich Brabec, asistent hlavního trenéra Bohemians Luďka Klusáčka.

Narazil tak na fakt, že klokanům se proti Slovácku daří. Jak zmiňoval, na začátku roku doma padli, ale předtím je tento soupeř nedokázal porazit v jediném případě z posledních deseti vzájemných měření sil.

Sparta se Slavií hrají zítra

Slovácko bojovalo o druhou příčku, která by mu zajistila možnost boje o Ligu mistrů, ale v posledních kolech se trochu přestalo dařit. „Disponují dostatečně širokým kádrem. Spíš nebyli někteří hráči dostatečně dotrénovaní, což poznamenal i trenér Svědík. Z tohoto pohledu je covid zpomalil. V šířce kádru jsme si se Slováckem podobní,“ dodal Brabec.

Víkendové 32. kolo završí pražská „S“ v neděli večer. Nejprve od 17 hodin začíná zápas Sparty na půdě Mladé Boleslavi, od 19.30 pak mistrovská Slavia v Edenu přivítá Karvinou.