Pražané rozhodli o svém vítězství v první půli zásluhou Zimy a Bořila. Baník v závěru Buchtou snížil, na druhé straně odpověděl v nastavení Musa. Ostravanům se doma dlouhodobě nedaří. Ve Vítkovicích nedokázali vyhrát ani na sedmý pokus. Z maximálních jednadvaceti bodů tak připsali do tabulky pouhé čtyři.

Fotbal, Sparta Praha, Guélor Kanga. Ilustrační foto.
Sparta v souboji finalistů domácího poháru přejela Liberec

„Podali jsme s nimi lepší výkon než minule, hlavně směrem dopředu, ale nemáme ani bod. Slavia byla tentokrát efektivnější. Měli jsme šanci vyrovnat na 1:1, ale nedali jsme a soupeř před přestávkou přidal druhý gól. Pak už se nikam nehnali a po našem snížení v nastavení rozhodli,“ řekl kouč Baníku Luboš Kozel.

Baník Ostrava – Slavia Praha 1:3 (0:2)

Branky: 90. Buchta - 14. Zima, 43. Bořil, 90+3. Musa. Rozhodčí: Královec – Nádvorník, Mokrusch. ŽK: Jirásek, Kuzmanovič, Fleišman – Ševčík, Musa. Diváci: 1722.

Baník Ostrava: Laštůvka – Pokorný, Stronati, Svozil, Fleišman – Jánoš, Kaloč (81. Drozd), Jirásek (64. Smola) – Potočný (81. Baroš), O. Šašinka (56. Kuzmanovič), Lalkovič (65. D. Buchta). Trenér: Kozel.

Slavia Praha: Kolář – Coufal, Frydrych, Zima, Bořil – Ševčík (74. Traoré), Holeš – Masopust (82. Oscar), Stanciu (86. Takács), Provod – Tecl (86. Musa). Trenér: Trpišovský.