Ačkoliv na podzim loňského roku nepatřil Václav Jurečka zdaleka do základní sestavy Slavie, nakonec se stal nejlepším ligovým střelcem sezony 2022/2023. Urostlý útočník potvrdil v závěru ročníku skvělou formu, když vsítil dvanáct branek v nadstavbě – celkový počet 20 ligových gólů stačil na korunu pro krále střelců.

V letošní sezoně se ale Jurečka zatím střelecky trápí. V šesti ligových zápasech nevstřelil ani jednu branku. Jeho střelecký apetit je zničehonic fuč.

Nepropadnout panice

„Podobnou situaci jsem zažil i na Slovácku, zkraje ročníku se mi tenkrát také příliš střelecky nedařilo. Věděl jsem, že nesmím propadnout panice. Některá utkání nebyla z mé strany optimální, trenéři mě ale stejně drží,“ zůstává klidný devětadvacetiletý forvard, který se díky skvělým výkonům z loňského roku propracoval až do reprezentace.

Během nedělního utkání Slavie v Jablonci (1:1) si Jurečka vypil kalich hořkosti až do dna. Nejprve v první půli neproměnil penaltu, poté dvakrát úřadovala video.

Branku Tijaniho z konce první půle neuznal VAR kvůli předchozímu ofsajdu Jurečky, branku nejlepšího střelce uplynulého ročníku tři minuty před koncem zase zhatil ofsajd Jana Bořila. Střelec Slavie má tak na kontě pouze branku z pohárového utkání s Dniprem.V odlišné situaci, než je Václav Jurečka, se nachází Jan Kuchta. Útočník Sparty se trefil dvakrát do sítě Pardubic a jednou do té teplické.

Odchod do Dánska?

Poslední dva zápasy se ale útočníkovi Letenských výrazně zmenšila minutáž. V play off o Evropskou ligu proti Dinamu Záhřeb nastoupil na posledních 29 minut, utkání proti Karviné proseděl Kuchta na lavičce.

„Ostatní hráči byli v lepší kondici než on. Posadit ho dnes znovu na lavičku bylo mé rozhodnutí. Trochu se potýká s nemocí, není na vrcholu svých sil. Mám štěstí, že v kádru máme dobré hráče, jimž se daří. To byl hlavní důvod,“ vysvětlil trenér Brian Priske.

Na fórech fanoušků Sparty se začíná šířit zpráva, že o služby Jana Kuchty projevil zájem dánský FC Midtjylland, který už Letné podepsal krajního obránce Gabriela. Kuchta má být navíc podle zpráv přestupu otevřený. Budoucnost Kuchty ve Spartě může ovlivnit i případný pád do Evropské konferenční ligy.