„Byl to především skvělý takticky a týmový výkon. Nerad vyzdvihuju jednotlivce, ale v obou zápasech byl vynikající Lukáš Provod, který nakonec i zápas rozhodl,“ chválí Štěpán střelce klíčového gólu.

Věřil jste v postup Slavie přes Leicester už před prvním zápasem?
Rozhodně ano. Viděl jsem šance na postup vyrovnaně. Oba dva týmy si v novém roce udržovaly nadstandardní formu.

A jak moc po domácí bezbrankové remíze?
Přiznám se, ze po prvním zápase jsem věřil ještě o něco víc. Ani ne kvůli tomu, že by Slavia v Praze Leicester nějak zásadně přehrála, ale neinkasovala a byla na tom fyzicky lip, což se potvrdilo v druhém zápase, kdy postupem času jednoznačně převzala iniciativu a rozhodla zápas ve svůj prospěch.

Kdo vás v tomto dvojutkání překvapil?
Byl to především skvělý taktický a týmový výkon. Nerad vyzdvihuju jednotlivce, ale v obou zápasech byl vynikající Lukáš Provod, který nakonec i zápas rozhodl.

Žižkov - Glasgow Rangers
Senzaci viděl i herec Connery. Slavia se může inspirovat u Žižkova

Co říkáte na Glasgow Rangers v dalším kole?
Glasgow Rangers je skvělý soupeř do dalšího kola. Velmi atraktivní! Čekají nás dva velice vyrovnané zápasy.

Má Slavia šanci uspět i dál?
Určitě ano. Slavia za poslední roky několikrát dokázala, ze muže hrát s kýmkoli. A ja věřím, že to potvrdí i v osmifinále.

Pojďme na závěr k vaší Admiře. Jaké momentálně máte možnosti k trénování?
Bohužel situace v Čechách není vůbec dobrá a nedovoluje nám trénovat společně na hřišti, ale máme individuální tréninkové plány. V podstatě každý den máme nějaký běh nebo cvičení, abychom se udržovali v kondici a byli připravení na případný restart soutěže.

Věříte, že se to v březnu nebo dubnu opravdu rozeběhne?
Popravdě, moc tomu nevěřím. Vzhledem k vývoji situace, kdy nás čekají ještě tvrdší opatření než doposud, budeme rádi, pokud se dohraje požadovaná část padesáti procent soutěžních zápasů, aby se mohlo postupovat a sestupovat. Bohužel, je to smutné.