Sportovním areálem TJ Avia Čakovice se v pondělí odpoledne ozýval křik, hecování, povzbuzování fanoušků a linula se vůně pečených klobás. Ne, to zrovna místní fotbalisté nebojovali o další body do tabulky, ale prvním turnajem byla zahájena fotbalová Zaměstnanecká liga Deníku. Nejvíce se dařilo mužstvu Generálního ředitelství Vězeňské služby, které ve finále porazilo své kolegy z Krajského ředitelství policie hlavního města Prahy.

Přebor Prahy
Špatný start. Újezd nad Lesy a Žižkov B stále čekají na výhru

Účastníci si pochvalovali nejen příjemné prostředí, pohodové počasí a přátelskou atmosféru. Ale také možnost potkat se s kolegy i jinde, než v kanceláři. „Turnaj se nám moc líbil. Jelikož jsme firma se 400 zaměstnanci, byla to i příležitost se s některými potkat vůbec poprvé,“ přiznává Tomáš Havlíček z Technické správy komunikací.

Čakovická líheň

Prostory pro konání turnaje poskytl oddíl TJ Avia Čakovice, který nabídl kvalitní trávník, nově zrekonstruované šatny a příjemné zázemí. „Z našeho oddílu vzešla taková jména jako bratři Jurkaninové, Olda Urban nebo Jiří Rosický,“ vypráví šéf oddílu Petr Rosenhofer. Tomu udělala radost i tombola, v níž vyhrál hlavní cenu od partnera Zaměstnanecké ligy, společnosti Thun, porcelánovou sadu.

Na úplném začátku rozlosoval generální ředitel Vězeňské služby České republiky Petr Dohnal osm týmů do dvou základních skupin a na hřišti začaly líté boje.

Zaměstnanecká liga odstartuje úvodním turnajem v Praze.
Zaměstnanecká liga: Co říkají zástupci zúčastněných společností?

Vítěz mohl být jenom jeden, ale i na týmu, který obdržel nejvíce branek, bylo vidět, že si akci všichni užili. Na ty nejlepší na závěr čekaly diplomy, medaile a poháry, které byly předány z rukou šéfredaktora Pražského deníku Martina Rumlera a manažerky obchodu Vltava-Labe-Media Anny Mařákové.

Nebylo důležité vyhrát, ale užít si to

„Příjemně mě překvapily výkony všech týmů, opravdu to nebyla hra jenom pro udělání žízně,“ těšilo šéfredaktora Pražského deníku Martina Rumlera. „Na vítězném týmu bylo od počátku vidět, že jsou sehraní a fotbalu se věnují. Oni a tým pražských policistů opravdu hodně zvedli úroveň turnaje,“ chválil.

Ať šlo o vítěze či tým, který se výhry nedočkal, všichni se bavili. „Za mě to byl úžasný den a zároveň absolutně nejlepší sportovní zážitek, který jsem během mého působení v PGRLF zažil,“ těší brankáře Podpůrného a garančního rolnického a lesnického fondu Bohdana Kobala. „Jsem strašně pyšný na to, že jsme do toho všichni šli jako jeden „muž“. Myslím, že jsme si to náležitě užili a v mnohém nás to všechny stmelilo i do budoucna. Mluvit o tom budeme určitě ještě dlouho,“ neskrývá nadšení.

Všichni si teď jen přejí, ať stejné nadšení v příštích dnech doprovází i další turnaje Zaměstnanecké ligy, které proběhnou po celé republice.

Zápas 28. kola Fortuna ligy mezi Sparta Praha a Slavia Praha, hraný 14. dubna v Praze v Sinobo stadium. Michal Ngadeu Ngadjui ze Slavie, Benjamin Tetteh ze Sparty
Tetteh ve Spartě končí, zkusí to v Turecku

Konečné pořadí turnaje

1. místo: Generální ředitelství Vězeňské služby
2. místo: Krajské ředitelství policie hlavního města Prahy
3. místo: Technická správa komunikací hlavního města Prahy
4. místo: Velká Pecka - Rohlik.cz
5.-6. místo: Dopravní podnik hlavního města Prahy a Electro World
7.-8. místo: Zonky.cz a Podpůrný a garanční rolnický a lesnický fond

Výsledky

Skupina A: Dopravní podnik - PGRLF 4:0, GŘ Vězeňské služby - VP Rohlik.cz 6:0, Dopravní podnik - GŘ Vězeňské služby 2:8, PGRLF - VP Rohlik.cz 0:5, Dopravní podnik - VP Rohlik.cz 0:4, PGRLF - GŘ Vězeňské služby 2:10.
Skupina B: Electro World - TSK 0:2, KŘ policie - Zonky.cz 8:0, Electro World - KŘ police 0:10, TSK - Zonky.cz 7:1, Electro World - Zonky.cz 2:0, TSK - KŘ policie 1:1.
Semifinále: GŘ Vězeňské služby - TSK 2:1, KŘ policie - VP Rohlik.cz 7:1.
O 3. místo: TSK - VP Rohlik.cz 1:1 penalty 2:0
Finále: GŘ Vězeňské služby - KŘ policie 3:1