„Myšlenku na takovou sousedskou akci máme v hlavách již třetím rokem, ale teprve letos je možné ji uskutečnit. Dohodli jsme se, že se pokusíme obce Mratín a Nová Ves spojit v jeden vánoční jarmark,“ vysvětluje myšlenku setkání Pavel Hrdinka, předseda Sparty Mratín.

Samotný jarmark odstartuje už v jedenáct hodin dopoledne a bude možné si na něm zakoupit zabijačkové speciality, dorty z místní cukrárny, vína, hračky, dřevěné výrobky a řadu dalších věcí. Ve 13 hodin pak započne pochod z nedaleké Nové Vsi do fotbalového areálu.

Ze zápasu Mratín - Radonice.
Za hvězdou na vesnici: Šenkeřík je teď sparťan, byl dortíček i sličná rozhodčí

„Mratín a Nová Ves se před rokem propojily cyklostezkou. Všechny děti půjdou pochod z Nové Vsi sem do fotbalového areálu. Tady bude hodinový koncert, jarmark, zazpíváme si písničky a děti dostanou nějaké dárky,“ láká Hrdinka.

Vrcholem celého vánočního dne bude od 16 hodin koncert ženského pěveckého sboru Carmina Bohemica pod taktovkou dirigentky Věry Hrdinkové. Na závěr se rozdají dárky mezi děti. Jak předseda klubu doufá, snad jich přijde co nejvíce.

„Je to krásná příležitost, aby se naši hráči před Vánoci sešli. Kluci jezdí na fotbaly sami, teď chceme, aby vzali celé rodiny. Potkáme se tady a popřejeme si k Vánocům a novému roku,“ předestírá svoji vizi Hrdinka, který si zároveň přeje, aby se z pochodu mezi oběma obcemi stala každoroční tradice.

David Lafata
KVÍZ: Kolik poznáte hráčů z historie fotbalové Sparty?